Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Základní škola Na Výsluní, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Kostelecká 1750, okres Praha-východ
ZŠ Na VýsluníBrandýs nad Labem-Stará Boleslav

Projekty

Zobrazeno 1-30 ze 51
01

Šablony EU-JAK

Datum: 24. 8. 2023

Od 1. 7. 2023 škola realizuje další evropský projekt, tentokrát pod hlavičkou operačního programu JAK (Jan Amos Komenský).

Ohlédnutí za školními projekty ve školním roce 2022-2023

Datum: 10. 8. 2023

Jako obvykle se v letních měsících ohlížíme za úspěšnou projektovou výukou nebo jinými zajímavými akcemi proběhlého školního roku. Nahlédněme tedy prostřednictvím fotogalerií do zákulisí vybraných třídních nebo školních projektů školního roku 2022-2023.

01

Letošní ročník oslav hudební výchovy na ZŠ Na Výsluní rozezpíval a roztančil celou školu

Datum: 22. 3. 2023

V polovině března 2023 se naše škola výrazně zapojila do projektu EuDaMuS, který zasáhl doslova celou školu širokou paletou zajímavých aktivit a vše podhromadě popisuje následující článek.

01

Další zajímavá osobnost mezi našimi žáky - Kristian Černík

Datum: 19. 2. 2023

Dlouhodobě se snažíme zprostředkovávat našim žákům setkání se zajímavými osobnostmi, které se svou pílí vypracovali k úspěchu. Tyto vzory jsou tak dobrým příkladem pro naše osmáky a deváťáky, kteří se chystají na střední školy. Tentokrát nás přijel navštívit Kristian Černík, herec a model.

#

Multikino Na Výsluní

Datum: 4. 2. 2023

Zpráva z projektu, kterým jsme uzavřeli vzdělávání v prvním pololetí letošního školního roku. V úterý 31. ledna bylo uzavřeno první pololetí našeho vzdělávání. Snažili jsme se tento první úsek školního roku zakončit neobyčejným způsobem....pokračování v další části článku

pěšky

Pěšky do školy

Datum: 10. 10. 2022

V týdnu od 19. do 23. září jsme byli zapojeni do projektu Pěšky do školy. Výstupy včetně grafů v příloze najdete v další části našeho článku.

plakát

Národní plán doučování

Datum: 3. 10. 2022

I letos na podzim zahajujeme v určité míře program bezplatného doučování našich žáků. Podrobnosti v další části článku.

01

Ohlédnutí za školními projekty ve školním roce 2021-2022

Datum: 4. 8. 2022

Jako obyvkle přinášíme tradiční letní ohlédnutí za školními projekty, soutěžemi a zajímavými aktivitami, které proběhly uplynulý školní rok.

01

Souhrn ekologických projektů 2021-2022

Datum: 8. 6. 2022

V následujícím článku najdete vyčerpávající informace k ekologickým aktivitám, které realizovali naši žáci v tomto školním roce i v těch minulých pod vedením Andrei Čermákové a dalších zapálených pedagogů.

#

Projekt J. A. Komenský

Datum: 4. 4. 2022

Pondělí 28.3. se neslo v 5.B a 5.D v duchu oslav 430.výročí narození J.A.Komenského. Rozhodli jsme se proniknout do tajů některých myšlenek tohoto významného českého pedagoga, filozofa i spisovatele. Žáci si vyzkoušeli školu hrou. Díky krátkému motivačnímu videu se dozvěděli....pokračování dále

foto

Hudební projekt EuDaMus

Datum: 29. 3. 2022

15. březen byl i na naší škole výjimečným dnem. V tento den jsme si připomněli důležitost hudební výchovy a její místo ve vzdělávacím procesu. Evropský den hudební výchovy EuDaMuS vyhlásila České republice Společnost pro hudební výchovu ve spol
Povídání o našem úspěšném projektu v další části článk

foto

Děti pomáhají dětem

Datum: 14. 3. 2022

Informace o naší pomoci ukrajinským dětem v další části článku.

01

Rekonstrukce odborné učebny pracovního vyučování

Datum: 3. 3. 2022

Během roku 2022 škola zmodernizuje učebnu pracovního vuyčování v přízemí budovy na učebnu odpovídají moderním trendům výuky. Škola na toto získala dotazi z programu IROP. Realizace se předpokládá ukončit do 30. 6. 2022

logo

Příběhy našich sousedů

Datum: 18. 2. 2022

Naši žáci se již pravidelně zapojují do velmi zajímavého projektu Příbehy našich sousedů. Pod vedením pana učitele Jakuba Potměšila čtveřice Anna Horvátová, Štěpán Klepiš, Petr Malínský a Veronika Vaňousková připravila rozhovor a reportáž s důležitou osobností našeho města, panem Milanem Novákem.

#

Národní program doučování

Datum: 2. 2. 2022

ZŠ Na Výsluní realizuje program doučování žáků šol (Realizaceš investice 3.2.3 Národního plánu onbovy). Škola využívá finanční prostředky na doučování svých žáků, kteří potřebují podporu v rámci adaptace po období distančního vzdělávání v předchozích školních letech i během letošního školního roku.

leták

Sbírka pro Dobromysl

Datum: 30. 11. 2021

V předvánočním období je ideální příležitost pro pořádání projektového dne s dobročinnými úmysly. Proto jsme se spojili s místní skupinou MAS a budeme společně realizovat projekt s názvem Sbírka pro Dobromysl.

kniha

Úspěch projektu Kniha pro Banglakids

Datum: 30. 11. 2021

V projektu Kniha pro Banglakids jste dokázali pro Ujjola a Marmu vybrat 27.945 Kč!

Škoda, že neumíme poděkovat bangladéšsky, protože jste skvělí. Pomohli jste jim, aby mohli ujít na cestě za vzděláním další pořádný kus. Pokračování v další části článku

Vylepšíme si školu

Vylepšíme si školu

Datum: 7. 11. 2021

V příloze letáček pro naše žáky, kteří by se chtěli zapojit do akce před koncem tohoto kalendářního roku.

kniha

Kniha pro Banglakids

Datum: 22. 10. 2021

Informace k chystanému listopadovému projektu Kniha pro Banglakids (podrobnosti v dalším pokračování článku).

Hrdá škola

Budeme opět Hrdá škola

Datum: 21. 9. 2021

Ano, i letos se zapojíme do projektu Hrdá škola, v jehož rámci chceme propojovat žáky z různých tříd naší školy společnými aktivitami a umožnit našim žákům zajímavé školní zážitky.

plakát

Šablony III

Datum: 23. 8. 2021

Od září 2021 naše škola realizuje projekt Šablony III, pomocí kterého získává škola financování pro školního psychologa, speciálního pedagoga a další aktivity. Celková částka dotace překračuje 1,6 mil Kč.

logo

Ohlédnutí za školními projekty 2020-2021

Datum: 15. 8. 2021

Většinu školního roku 2020-2021 sice strávili žáci a učitelé na distančním vzdělávání, přesto vzniklo několik projektů, které si tímto připomínáme v odkazech v další části stránky. Nechme promluvit naší školní fotogalerii.

HŠ

Školní kolekce volnočasového oblečení

Datum: 29. 9. 2020

V rámci projektu Hrdá škola, kam jsme zapojeni i tento školní rok, jsme se rozhodli jít ještě dále a kromě jednorázových aktivit zkusíme využít nabídky pro školní kolekci volnočasového oblečení. Jak to bude probíhat? V první fázi (od 29. 9. do 7.10.) probíhá hlasování žáků (a zaměstnanců) o vítěznou podobu grafického nápisu naší školy, který bude umístěn na kolekci oblečení. Následně bude vyroben e-shop a všichni si (samozřejmě se svolením) rodičů mohou vybrat z různých velikostí a barev své oblíbené oblečení s vítězným grafickým znázorněním školy (mikiny, trička, tepláky, čepice, kulichy, taška). Sázíme na to, že není ostuda mít na tričku napsáno ZŠ Na Výsluní a je pro řadu z nás je to i prvek hrdosti. Celou akci zaštiťuje organizace Schools United. Uvidíme, jak to dopadne, nyní tedy každý hlasuje ze tří návrhů (barva je zatím pouze ilustrativní). A to zatím nejdůležitější: Odkaz na hlasování je ve spodní části článku.

Ohlédnutí za školními projekty 2019-2020

Datum: 13. 8. 2020

Tak jako každý rok, tak i letos v létě přinášíme fotografické ohlédnutí za našimi třídními nebo mezitřídními projekty a akcemi loňského školního roku. A to pěkně chronologicky.

Šablony II

Projekt Šablony II v polovině

Datum: 14. 2. 2020

V únoru 2020 se do poloviny své realizace dostal náš dvouletý evropský projekt Šablon II, prostřednictvím kterého škola získala prostředky v celkové míře 2,6 milionů Kč, které využívá k dalšímu zlepšování podmínek pro výuku. Podrobnosti přinášíme v další části článku.

Jídelníček

Mezinárodní jídelníček

Datum: 12. 2. 2020

V týdnu od 17. do 21. února proběhne další kolo projektu Hrdá škola. Tentokrát je tématem mezinárodní vzdělávání. Na ZŠ Na Výsluní se toto téma objeví třeba ve školní jídelně, která na tento týden připraví na každý den mezinárodní jídelníček. Stačí prozkoumat samotný jídelní lístek.

FG

Tématická výuka Finanční gramotnosti

Datum: 8. 2. 2020

Téma finanční gramotnosti se na ZŠ Výsluní věnujeme ve dvou věkových kategoriích. Naši čtvrťáci jsou seznamováni se základy této důležité dovednosti průběžně během roku, deváťáci pak prostřednictvím blokové výuky hry Finanční svoboda. Během několikahodinové hry se seznámili s dalšími pojmy ze světa financí a učili se reagovat na celou řadu podnětů, které ovlivňují fungování rodinného nebo firemního rozpočtu.

Vysvěčtení

Vysvěčtení

Datum: 30. 1. 2020

Nene, nejedná se o překlep v názvu, ale skutečné pojmenování letošního pololetního projektu ZŠ Na Výsluní. Když jsme přemýšleli, čemu čtvrtek 30. ledna, kdy se rozdává pololetní vysvědčení zasvětit, napadlo nás ještě více posílit jednu ze základních dovedností, ke které naše žáky vedeme. A to čtení. Ne ovšem jen obyčejným způsobem, ale nějak jinak, zajímavěji, dramatičtěji. A tak jsme rozhodli, že na několik hodin tohoto dne přestane fungovat tradiční rozvrh, tradiční třídy a tradiční známé tváře pohromadě v jedné učebně.
Projekt Vysvěčtení byl založen na tom, že každý žák si po příchodu do školy v hale vylosoval číslo v tu chvíli pro něj nic neříkající. Každé číslo přitom ale něco znamenalo. A to označení učebny či prostoru ve škole, kde ten den bude onen žák číst. A tak se za několik desítek minut každý se svou oblíbenou knihou, polštářkem nebo dekou přesunul na dané místo, kde čekal, který pedagog a kteří spolužáci s ním stráví následující desítky minut.
A vznikly přitom docela zajímavé a pestré sestavy. Stalo se, že paní učitelka měla ve třídě 16 žáků, které předtím nikdy neučila a kteří se nikdy ve škole blíže nepotkali. Ukázalo se, že to vlastně vůbec nevadí. Nikdo se nemusel bát před dosud cizími spolužáky představit, pochlubit se svou knížkou a pak se více než hodinu ponořit do tichého čtení. A škola opravdu ztichla. Četlo se více než hodinu, po které se pozornost věnovala zpětné vazbě, a tak máme nyní halu školy vyzdobenou stovkami plakátů o knížkách, které naši žáci četli.
A kromě toho, že někteří četli nejdéle souvisle ve svém dosavadním životě, řada z našich žáků zjistila, že i v tak velké škole, jako je naše ZŠ Na Výsluní, se nemusí bát zamířit do dosud cizí třídy k dosud cizí paní učitelce ke starším nebo mladším spolužákům.
A my – učitelé – jsme zase bohatší o zkušenosti, co vlastně dnešní děti čtou, když si mohou knížku vybrat a že i nám občasné vytržení z pravidelného rozvrhu přijde obohacující a zajímavé. Vždyť bez čtení to dneska nejde a nepůjde to bez něj ani v budoucnosti, jakkoliv obohacené o technické vymoženosti. Celý projekt také dokumentuje naše bohatá fotogalerie, ke které vede odkaz na konci tohoto článku.

BT

Barevný týden

Datum: 27. 1. 2020

V týdnu od pondělí 13. ledna do pátku 17. ledna proběhlo další kolo projektu Hrdá škola, kam je naše škola tento školní rok zapojena. Týden se nesl v duchu barev na žákovském i dospěláckém oblečení. Program jsme okořenili soutěží, kde bonusem pro vítězné třídy bylo zkrácené vyučování. Věříme, že podobné akce dokáží žákům ještě více zpříjemnit pobyt u nás Na Výsluní. Mnohem více než slova ale asi promluví řada fotografií v našich galeriích. Odkazy jsou umístěny k příloze této zprávy.

01

Milý Ježíšku

Datum: 7. 1. 2020

Milý Ježíšku,
víš, jak je krásný, když zazpívá „Aleluja“ stovka dětí? Těším se na tenhle den vlastně celý rok. Je pokaždý trochu jiný, ale pokaždé je to pro mě veliký zážitek a dar. A víš proč? Protože jsme tu všichni tak naplno spolu a tvoříme něco moc hezkého, co zas dáváme dál. A tak Ti děkuju. Tobě a vůbec všem, kteří 18. 12. 2019 v brandýském kině přiložili ruku k dílu:
Druhákům za legrační zaječí skoky, třeťákům za lyžařskou odvahu, čtvrťákům za nebeskou nádheru, klukům z pětky za aktivní přístup k novým technologiím, holkám z pětky za magickou cestu vlakem, holkám z šestky za strašidelné tváře i návod k jízdě vlakem, dívkám z osmičky za tajemnost lesa, Oldřichovi a Jirkovi za parťáctví, které tu vytvořili, babičce a dědovi za objetí syna, všem velkým hercům a pomocníkům za nasazení a spolupráci s menšími.
Daně Váňové za nadšení a energii pustit se do toho všeho, Kateřině Kačalové za krásu houslí a švadlenkovské výkony, Lence Jandové za herecké vedení a pečlivou přípravu a jim všem za přátelství.
Pod stromeček nepotřebuju nic. Jen jsem Ti tohle chtěla říct a popřát, aby Ti naše zpívání dělalo vždycky radost.
Ludmila Bajerová, t. č. mimo školní službu

Zobrazeno 1-30 ze 51

Škola

Kontaktní informace

Adresa:

Základní škola Na Výsluní,  Kostelecká 1750

250 01, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

fakturační údaje

ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Kostelecká 1750, okres Praha-východ, 250 01

číslo účtu:

50016 – 428534329/0800

id datové schránky:

wvxmp34

IČO: 

750 345 49

RED-IZO:

600051994

ředitel školy:

Jan Přibyl, 326 906 096

jan.pribyl@zsnavysluni.cz

Kancelář: 326 903 242

skola@zsnavysluni.cz

Školní jídelna: 326 903 241

Miloslava Havlasová

jidelna@zsnavysluni.cz

Účtárna: 733 504 386

Lenka Beranová

ucto@zsnavysluni.cz

Družina: 734 445 832 (po 16:00)

druzina@zsnavysluni.cz

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4
1
5 6
2
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
1
30 1

Ovoce do škol

Rodiče vítáni

Šablony OP JAK

OP JAK

Šablony OP JAK

Učebna pracovního vyučování

učebnaUčebna pracovního vyučování

 

Národní testování SCIO

SCIO

Testování SCIO

nahoru