Navigace

Obsah

Beseda s moderátorem ČT Jiřím Václavkem

Typ: ostatní
V rámci našeho dlouhodobého projeku Dělám co mě baví se snažíme umožnit našim žákům setkání se známými osobnostmi přímo u nás ve škole. Tento týden k nám zavítal moderátor ČT Jiří Václavek a ve výborné atmosféře se podělil s našimi žáky o své názory, zkušenosti a rady. Více v další části článku.

 

V úterý 10. května 2022 navštívil naši školu moderátor České televize pan Jiří Václavek, aby se s námi podělil o svůj životní příběh a profesní zkušenosti. 

Hned na začátku se rozpovídal o náhodě, díky které se dostal ke své současné profesi. Vystudoval totiž historii a latinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a zároveň studoval také na Právnické fakultě téže univerzity. Chtěl se tedy stát historikem, nebo soudcem. Po náhodném setkání se svou kamarádkou se ale dostal do brněnského studia ČT a práce před kamerou ho úplně pohltila. 

Ve druhé části pan Václavek odpovídal na naše předem připravené dotazy zaměřené převážně na jeho profesi. Dozvěděli jsme se tak například, jaké vlastnosti a schopnosti by profesionální moderátor měl mít a ovládat. Své odpovědi doplňoval i vtipnými zážitky, které za dvacet tři let u televize získal. 

Pan Václavek působil velmi vstřícně a sympaticky. Za svou skvělou výřečnost a schopnost zaujmout sklidil po dvou hodinách obrovský potlesk. Beseda se nám velice líbila a nebránily bychom se jejímu opakování třeba i s jinou osobností. 

Laura Česneková, Veronika Vaňousková, 9. D. 


Vytvořeno: 12. 5. 2022
Poslední aktualizace: 12. 5. 2022 12:16
Autor: