Navigace

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 7
poslední

eko

Pozvánka na ekokonferenci

Zveme vás na výstavu k 8. ročníku dětské ekokonference, kterou můžete vidět od 12.4. do 24.4. 2019 v Kočárovně. Letošním tématem je vzduch a žáci naší školy zpracovávali téma “Vývoj populace dravců Brandýska v posledních 50-ti letech.” Dozvíte se něco o dravcích žijících v našem městě, zjistíte, co je ohrožuje a jak můžeme pomoci. A nejen to. Příspěvky jsou doplněné velmi zdařilými kresbami. K vidění jsou i další témata zpracované jinými školami našeho města. celý text

ostatní | 17. 4. 2019 | Autor:
list

Další zlato ze Zlatého listu

Šesťáci si vzali za příklad starší spolužáky a stejně jako oni vybojovali v pondělí 15.dubna první místo v regionálním kole přírodovědné soutěže Zlatý list. Tým ve složení Kateřina Sýkorová, Artur Čermák, Nela Křížková, Marek Šmíd (všichni 6.D) a Ondřej Pohanka a Sebastian Hykl (oba 6.B) postoupil do krajského kola. Na druhém místě skončili žáci Křesťanského gymnázia a třetí místo obsadil opět náš tým ve složení: Julie Zahradníková, Adam Vlček, Jan Šamša, Mikuláš Murin, Jiří Liebl a Karel Copák. Oběma týmům gratulujeme a těšíme se na další úspěchy našich mladých přírodovědců.

celý text

ostatní | 16. 4. 2019 | Autor:
Paprsek

Nové vydání školního časopisu

Školní časopis Paprsek přináší ve svém prvním vydání roku 2019 sborník zajímavých žákovských prací. Prohlédnout si můžete v sekci Školní noviny (pod záložkou Základní škola). Jen přidejme, že sborník vychází pod patronací paní učitelky Kláry Kakrdové. celý text

ostatní | 13. 4. 2019 | Autor:
logo

Poslední informace k zápisu do prvních tříd

Zveřejňujeme aktuální informace k průběhu a organizaci zápisu do prvních tříd - úterý 16. a středa 17. 4. (vždy 13-17 hodin). Podrobnosti v další části zprávy. celý text

ostatní | 12. 4. 2019 | Autor:
ZL

Zlato ze Zlatého listu!

Zlato z regionálního kola přírodovědné soutěže Zlatý list přivezl v pátek 5.dubna Šestilístek z Výsluní ve složení Štěpán Resl (7.B), Vojtěch Jurka (9.B), David Bartoníček, Zuzana Bartoníčková, Petra Kupková a Veronika Kupková (všichni 9.C). Soutěž pořádaná Českým svazem ochránců přírody prověřila znalosti žáků v oblasti zoologie, botaniky, ekologie i hydrobiologie. Naši žáci si vítězstvím zajistili postup do krajského kola.
Výborně si vedl i tým sedmáků ve složení: Viktorie Tečová (7.A), Adam Zavadský a Jiří Filip (7.C) Johanka Fuksová, Theo Dušek a Štěpán Šimůnek (7.D), který získal bronzové umístění. Všem gratulujeme a Šestilístku budeme držet palce v krajském kole soutěže.
celý text

ostatní | 8. 4. 2019 | Autor:
logo

Sobotní oběd ve školní jídelně se vydařil

V souvislosti se Dnem otevřených dveří připravilo vedení ZŠ Na Výsluní ve spolupráci se školní jídelnou prozatím ojedinělou akci. A sice sobotní oběd v jídelně pro širokou veřejnost, která má se školou své vazby. A tak se v sobotu před polednem 30. března za krásného jarního počasí otevřely vchody do školy a objednaní zájemci (rodiče, žáci, prarodiče….) strávili svůj sobotní oběd právě ve školní jídelně. Paní kuchařky připravily výběr ze dvou tradičních jídel, která jsou na jídelníčku pro naše žáky a zaměstnance (králík na zelenině nebo buchtičky se šodó). Celkem se pak v jídelně objevila více než stovka strávníků a naše dojmy byly jen kladné. Děti ukazovaly rodičům, jak to v jídelně funguje, tatínkové zase s nostalgií vzpomínali na své obědy v jídelně před mnoha lety. Potěšilo nás, že přišly celé rodiny včetně babiček, dědečků nebo miminek v kočárku. Děkuji p. Havlasové (vedoucí školní jídelny) a jejím kolegyním za chutné menu a myslíme, že podobnou příjemnou víkendovou akci zase v budoucnu rádi zopakujeme. celý text

ostatní | 2. 4. 2019 | Autor:
lib

Byli jsme na republice v přehazované

Ve dnech 27.3. - 28.3. se vydali vybraní žáci 5. ročníku na celorepublikové kolo v přehazované do Liberce.
Po absolutní výhře ve Středočeském kraji jsme byli dobře namotivováni a jeli jsme s velkým nadšením a touhou dobrého umístění. Nenechali jsme nic náhodě a důkladně se připravovali vždy v úterý před vyučováním.

Hned na začátku se náš tým utkal s dvěma těžkými soupeři. Dvě prohry a dvě výhry nás poslaly do herního systému pavouk B.
Ten den jsme vybojovali ještě jednu výhru. Děti odjížděly na ubytování až v 20:00 úplně vyčerpané, jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Přesto nás poslední výhra nabudila na další den.

Ráno jsme nastoupili na hřiště s velkým odhodláním, a to se nám podařilo udržet po celý den. Děti bojovaly ze všech sil, ne vždy jsme měli jasnou výhru a jednou jsme dokonce prohráli i o jeden jediný bod. Do posledního zápasu, který nás měl posunout na první místo v pavoukovi B, jsme dali všechno, nejen sílu, taktiku, ale i bojovnost a touhu vyhrát alespoň tohle malé finále na republice. První set jsme vyhráli 17:16, druhý set byl velmi vyrovnaný. Výhra 16:14 nás posunula na první místo v pavoukovi B a tím pádem jsme se na celorepublikovém finále umístili na krásném, devátém místě z 16 týmů.

Velká gratulace všem, co reprezentovali ZŠ Na Výsluní: Viktorie Honzátková, Anna Musilová, Tereza Hájková, Anna Alešová, Matěj Ponec, Filip Štajer, Filip Stieber, Prokop Řebíček, Jakub Halgaš, Josef Řehák a náhradnice Marie Kundrátová.
Děkuji všem za vynikající výkon a velké nadšení pro hru.
Markéta Šmídová
celý text

ostatní | 2. 4. 2019 | Autor:
oběd

Sobotní oběd ve školní jídelně

Srdečně zveme všechny ty, kteří se objednali na sobotu 30. března do školní jídelny na naši akci Sobotní oběd ve školní jídelně. Všechny informace z letáčku jsou platné, jen připomínáme, že vchod do jídelny bude zabezpečen přes školní dvůr kolem zubní ordinace. Návštěvníci tedy projdou hlavní bránou školy vedle hřbitova nahoru na školní parkoviště a poté po chodníčku doleva až k bočnímu vchodu do školy. celý text

ostatní | 28. 3. 2019 | Autor:
LVK

Pozdrav z lyžařského kurzu

Výlet kolem Jelení hory na běžkách zvládli všichni ze 7.B, 7.C i 6.D a výhled na Sněžku byl úchvatný. celý text

ostatní | 21. 3. 2019 | Autor:
DOD

Den otevřených dveří

Na úterý 9. dubna 2019 je připraven Den otevřených dveří. V hale školy bude vyvěšen rozvrh prvních a pátých tříd pro tento den. Rodiče mají možnost vidět v akci paní učitelky, které budou příští rok učit v prvních třídách, ale mohou nahlédnout i do ostatních tříd a prostor školy. Více informací v letáčku. celý text

ostatní | 16. 3. 2019 | Autor:
6d

Šesťáci zpívali v Domě s pečovatelskou službou

V pátek 8.3.2019 navštívila třída 6. D Dům s pečovatelskou službou ve Staré Boleslavi, kde předvedla country představení pod vedením paní učitelky Jandové.
Senioři si s námi zazpívali a s pomocí některých českých písní se s námi vrátili zpět v čase.
Vanessa Junková, 6.D
celý text

ostatní | 13. 3. 2019 | Autor:
voda

Pitný režim pro žáky

Od ledna 2019 škola poskytuje žákům zdarma pitný režim. Automat na filtrovanou pitnou vodu je přístupný všem na hlavní chodbě školy zdarma do vlastních nádob. celý text

ostatní | 11. 3. 2019 | Autor:
sobotní oběd

Sobotní oběd ve školní jídelně

Na sobotu 30. března jsme připravili pro rodiče, žáky nebo rodinné příslušníky akci ve školní jídelně.
Pokud byste chtěli zažít, jak chutná ve školní jídelně nebo chcete přivést své budoucí prvňáčky a nechat je školní jídlo ochutnat, máte možnost v sobotu 30. 3. v čase 11:15-12:35.
Paní kuchařky připraví dvě typická jídla, která se objevují na jídelníčku a každý strávník si může dopředu jedno takové jídlo vybrat.
Podrobnosti najdete v přiloženém letáčku.

celý text

ostatní | 8. 3. 2019 | Autor:
basket

Úspěchy v okresním kole basketbalu

Ve čtvrtek 7. 3. se v našich tělocvičnách odehrálo okresní kolo v basketbalu. V tomto sportu obvykle patříme k favoritům a bylo tomu tak i tentokrát. Nakonec skončila naše děvčata druhá (a to znamenalo to, že z výsledku byla trochu zklamaná), chlapci své souboje ovládli a okresní kolo vyhráli. Postoupili tak do kola krajského. Gratulujeme. celý text

ostatní | 8. 3. 2019 | Autor:
logo

Žákovská knížka - přístup z mobilních telefonů

ŽK byla v pondělí 4.3.2019 aktualizována celý text

ostatní | 7. 3. 2019 | Autor:
výška

Přebor škol ve skoku vysokém

V úterý 5. března 2019 se ve sportovní hale v Nehvizdech uskutečnil Přebor ZŠ
ve skoku vysokém. Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii 6. – 7. třída Jirka Filip,
který překonal laťku ve výšce 145 cm a tímto výkonem obsadil 5. místo.
Mezi mladší kategorií startoval dále David Filakovský, který přeskočil 135 cm.
Děvčata reprezentovala pouze Amálie Hrubinová a dosáhla výkonu 120 cm.
V kategorii 8. – 9. třída si nejlépe vedli Petr Popelka a Radek Douša, kteří se shodně přenesli přes výšku 150 cm. Dalšími startujícími byli Vasyl Halatyba, který přeskočil 145 cm a Jan Havel, který zdolal 140 cm.
celý text

ostatní | 6. 3. 2019 | Autor:
odbí

V přehazované jsme nejlepší ve Středočeském kraji!

V lednu vybraní žáci pátých tříd vyhráli okresní kolo v přehazované v Čelákovicích a postoupili do krajského kola v Kladně. Děti pravidelně docházely na ranní tréninky, protože touha po výhře byla opravdu velkou motivací.
Ve čtvrtek 21. 2. jsme se tedy zúčastnili krajského turnaje, kde jsme změřili síly se šesti družstvy. Družstva byla velmi vyrovnaná a přiblížit se k vítězství nebylo jednoduché. Nám se to povedlo! Nejen, že děti s velkým nasazením zabojovaly, ale i vymýšlely různé herní strategie. A vyplatilo se to. Děti si odvezly zlatý pohár a očekávají, jestli se bude konat republikové kolo v Liberci.
Ráda bych poděkovala skvělému týmu: Viktorie Honzátková, Marie Kundrátová, Anna Musilová, Tereza Hájková, Anna Holešová, Matěj Ponec, Filip Stieber, Filip Štajer, Prokop Řebíček, Jakub Halgaš a Josef Řehák.
Markéta Šmídová

celý text

ostatní | 22. 2. 2019 | Autor:
Prague 2

Na pět minut průvodcem

V sedm třicet se 14. února naše třída 8.D sešla na stanici metra Černý Most, abychom strávili dopoledne v historické části Prahy a prohlédli si některé její památky. Hned poté, co nás ovanul studený vzduch na Národní třídě, jsme si poslechli připravený pětiminutový výklad dvou spolužaček o událostech 17. listopadu 1989. O kousek dále zase o pražských mostech. To už jsme byli promrzlí z ranního vánku, a tak jsme zapadli do atria staré budovy Národního divadla. Tam nás čekala objednaná prohlídka. Pan průvodce nám ukázal prostory budovy, od salónu, přes prezidentské schodiště, až po střešní terasu.
Pokračování v další části článku.... celý text

ostatní | 22. 2. 2019 | Autor:
geologie

Tak trochu jiná přírodověda

V polovině ledna zažila naše třída úplně jinou hodinu přírodovědy. Do třídy k nám přišel pan Laurín, geolog, který nám řekl spoustu zajímavých informací. Vysvětlil nám, jak vznikla a jak se vyvíjela naše planeta. Co všechno se můžeme dozvědět z obyčejného kamene. Prohlédli jsme si krásné otisky trilobitů, kost mamuta, zub rejnoka a žraloka, zkamenělé mušle a přesličky. Také jsme měli v ruce různé druhy kamenů. Pan Laurin nám k nim vždycky pověděl nějakou zajímavost. Nakonec jsme si mohli vybrat kost nebo kámen a společně jsme je zařazovali do určitého období. Kromě znalostí jsme si z přednášky odnášeli také malý trilobit, který nám bude vše ještě dlouho připomínat.
Tato hodina se nám moc líbila.
Pane Laurín, děkujeme.
žáci 4.E
celý text

ostatní | 22. 2. 2019 | Autor:
GER

Vítězství v olympiádě z německého jazyka

Rozeběhla se okresní kola vědomostních olympiád a naše úspěchy pokračují. Po vítězství Simony Richterové v okresním kole olympiády v českém jazyce vyhrála též Kristýna Honců (VII. D) okresní kolo olympiády v jazyce německém. Soutěž byla mnohem obtížnější, než v loňském roce, ale přesto patří opět vítězství našim žákům z jazykových tříd. Na výborném druhém místě totiž navíc skončila Kamila Martínková (VII. D). Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. celý text

ostatní | 11. 2. 2019 | Autor:
closed

Ředitelské volno 9. a 10. 5. 2019

Ředitelské volno je vyhlášeno na dny 9. a 10. 5. 2019 (čtvrtek a pátek). Podrobnosti k činnosti jídelny a družiny budou zveřejněny. Ředitelské volno je vyhlášeno v souladu s ustanovením § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

Mgr. Jan Přibyl, ředitel školy, 8. 2. 2019 celý text

ostatní | 8. 2. 2019 | Autor:
logo

Naši bojovníci postoupili do kraje v přehazované

Ve čtvrtek 24. 1. 2019 se vybraní žáci pátých tříd (holky a kluci) zúčastnili okresního kola v přehazované v Čelákovicích. Byl to opravdu vyrovnaný zápas do poslední chvíle, ale nakonec děti zabojovaly, vyhrály všechny tři turnaje a získaly zlatou medaili. Postupují tedy do krajského finále, které se uskuteční v Kladně 21.2. Držte jim palce. Všem dětem děkuji za super tým. Markéta Šmídová


celý text

ostatní | 8. 2. 2019 | Autor:
Úspěch v okresním kole OČj 1

Úspěch v okresním kole OČj

V úterý 29.1. 2019 proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 33 soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií našeho okresu. V silné konkurenci získala naše žákyně Simona Richterová z IX. C 1. místo. Neztratila se ani Alžběta Pokorná z IX. A, která se umístila na krásném 7. místě. Blahopřejeme k výbornému umístění a přejeme Simoně hodně úspěchů v krajském kole. celý text

ostatní | 5. 2. 2019 | Autor:
prv

To je můj prvňák!

Čtvrtek 31. 1. byl poslední lednový den, a to znamená pololetní vysvědčení. Někdo se těšil, dalšího svírala možná nejistota, ale nikdo nemohl uniknout tomu, že poslední hodinu dostal svůj výpis známek, ve kterém bylo zhodnoceno všechno důležité ve všech předmětech od září do ledna.
Když jsem uprostřed dopoledne tohoto výjimečného dne procházel školu, narazil jsem v šatnách na hlouček dětí. Šest deváťáků, kluků i holek, školních mazáků, tam postávalo v hloučku, v jehož středu stála malá holčička. Zpozorněl jsem, šest velikých a jeden malý, to může znamenat leccos. Když skupinka zjistila, že jsem se zastavil, hovor utichl a já se k deváťákům přiblížil, abych zjistil, co se děje. Vysvětlení mě ale naprosto odzbrojilo. Na můj dotaz, jestli není v něčem problém, a co se stalo, mi Eliška, žákyně 9. C odpověděla. “ To je můj prvňák!”. A mně to hned došlo. Žádný problém, žádná skupinka nejstarších dětí vytahujících se na ty nejmenší, ale naši deváťáci, kteří mají již od září na starost naše prvňáky. Vzniklo totiž hluboké partnerství, kdy naši nejstarší žáci pomáhají těm nejmenším překonávat úskalí školního života. Každý z 9. C má na starosti jednoho mrňouse z 1. D. Pracují na společných projektech, chodí se navštěvovat o přestávkách do tříd a tento čtvrtek, poslední den prvního pololetí, spolu i slavnostně poobědvali ve školní jídelně. Prvňáčci prošli špalírem svých starších kamarádů a pak si u ozdobených stolů společně užili ten kuřízek nebo ovocné knedlíky. Děkuji tímto všem žákům 9. C, kteří se o své prvňáky tak starají. Věřím, že se tito naši nejmenší už tak nemusí bát ve škole těch největších. Dětí máme skoro 1000 a i v tomto kolosu se dají vytvářet takto hluboké vazby, které přispívají k lepší atmosféře ve škole. Je to důkaz toho, že ne všichni puberťáci jsou protivní jedinci, ale že deváťáci jsou už ti, kteří mají blíže k dospělosti, než jsme si možná mysleli. Děkuji všem, i paním učitelkám třídním obou tříd (Halbichové a Vartové) a věřím, že toto partnerství bude zdárně pokračovat až do konce školního roku, kdy při slavnostním vyřazení těchto žáků 9. C určitě nebudou chybět jejich prvňáci z 1. D.

Jan Přibyl, ředitel školy celý text

ostatní | 1. 2. 2019 | Autor:
vysvdčení

Pololetní prázdniny

Ve čtvrtek 31. 1. bude rozdáno všem našim žákům pololetní vysvědčení. V pátek 1. 2. pak proběhnou zasloužené pololetní prázdniny. Ty se týkají nejenom základní školy, ale i školní družiny a jídelny. Výuka se opět rozběhne v pondělí 4. 2. podle platného rozvrhu. celý text

ostatní | 28. 1. 2019 | Autor:
advent

Adventní kalendář pomoci

Chtěl bych poděkovat všem dárcům, kteří v předvánočním období zaslali dar ZŠ Na Výsluní určený pro finanční pomoc žákům v oblasti financování mimoškolních akcí a Ozdravných pobytů. Za dary děkuji těmto dárcům: B. Šnáblové, J. Vaculové, M. Králové, J. Marešové, E. Nejedlé, J. Gabrielovi a M. Kubáčové. Za naše děti moc děkuji. Jan Přibyl, ředitel školy. celý text

ostatní | 28. 1. 2019 | Autor:
Terka

Tereza Hájková v Londýně na NBA

Závěrečná tečka za úspěšnou reprezentací naší školy v Junior NBA proběhla na začátku ledna. Nejužitečnější hráčka finále Tereza Hájková (5. C) byla pozvána do Londýna na zápas NBA Washington-New York. Zde se potkala mj. s naším nejlepším současným basketbalistou - Tomášem Satoranským (viz foto). celý text

ostatní | 22. 1. 2019 | Autor:
vchod 02

Nový rok = nový vchod

S příchodem vyučování v roce 2019 začala ZŠ Na Výsluní využívat rekonstruovaný vstupní portál do hlavní budovy. Rekonstrukce probíhala v období srpen - prosinec 2018 a přinesla nejenom celkově nové zastřešení a dlažbu před vlastním vchodem, ale i nové automatické zavírání vchodu a nový vzhled vnitřní haly u papírnictví s moderní recepcí.
Toto příjemné prostředí je doplněno i interaktivním vyhledávacím kioskem a je další stavební novinkou po nástavbě jednoho patra prvního stupně a venkovní třídě. Všechny tyto změny jsou výsledkem aktivity Města snažícího se pomoci vylepšovat prostředí naší školy.
celý text

ostatní | 7. 1. 2019 | Autor:
OV

Ozdobené Vánoce

Ve čtvrtek 20. 12. 2018 se v městském kině v Brandýse odehrálo další výjimečné vystoupení žáků 1. stupně v jejich tradičním vánočním muzikálu - tentokrát s názvem Ozdobené vánoce. Link na kompletní fotogalerii z akce přinášíme v další části tohoto odkazu. celý text

ostatní | 21. 12. 2018 | Autor:
AJ

Školní kolo olympiády v AJ

V pondělí 10.12. proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce 6. a 7. tříd. Olympiáda měla nejprve písemnou a poslechovou část a v konkurenci 20 účastníků pak 12 z nich postoupilo do ústního kola. Zde si žáci vybírali z 9 témat a plynně na dané téma hovořili. Nejlépe si vedla Adéla Zubrová ze 7.B, a Teo Dušek ze 7.D, kteří pojedou naši školu reprezentovat na okresní kolo do Čelákovic. Shodným počtem bodů na druhém a třetím místě se první náhradnicí stala Kamila Martínková ze 7.D. Mimo soutěž pak excelovala Anna Jane Nováková ze 7.D, která je z bilingvní rodiny.
Den poté, co se konala olympiáda v anglickém jazyce I. kategorie (6. a 7. tř.), poměřili svoje síly také žáci 8. a 9. tříd. Struktura testování studentů II. kategorie byla stejná jako u kategorie I. - po písemné části obsahující také rozbor poslechového cvičení, následovala část ústní, ve které se zkoušející zaměřovali kromě přesnosti gramatického vyjádření také na plynulost a přirozenost projevu jednotlivých účastníků. V II. kategorii se zapojilo celkem 27 žáků, k ústní části olympiády jich pak postoupilo 14. Těší nás, že nejen jazykové znalosti, ale i vědomosti studentů umístěných na předních příčkách olympiády, byly srovnatelné s výkony studentů maturitních ročníků. Možnost reprezentovat naši školu na okresním kole v Čelákovicích tedy pojedou Mikuláš Homolka a Josef Kopejska, kteří se umístili na 1. - 2. místě s totožným počtem bodů. Šimon Hořánek obsadil 3. místo a stává se tak náhradníkem. Blahopřejeme nejen vítězům, ale i všem odvážným, kteří se do olympiády Aj zapojili, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se..

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se v dalším roce na stejně hojnou účast! celý text

ostatní | 17. 12. 2018 | Autor:
první předchozí
ze 7
poslední