Navigace

Obsah

Mladší chlapci nejlepší atleti v kraji

Typ: ostatní
Mladší chlapci nejlepší atleti v kraji V krajském kole atletického Poháru rozhlasu zazářila naše družstva. Mladší chlapci získali zlato a čekají, zdali postoupí do republikového finále a starší devčata skončila třetí. Podrobnosti v další části článku.

Ve středu 10. 05. 2023 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili OK Poháru Rozhlasu v Houštce.Za velmi krásného až letního počasí, naši sportovci podávali výborné výkony a zlepšovali si své osobní rekordy. Zvítězila družstva mladších chlapců, starších chlapců a starších děvčat.  Mladší chlapci ve složení družstva (Motl Alex, Motl Jonáš, Motl Filip, Axon Adam, Joudal Radek, Korbel Dominik, Hlaváček Tadeáš, Hlaváček Vojtěch) s 5442 součtem bodů podali vynikající výkon. Družstvo starších chlapců ve složení (Čáp Vojtěch, Budina Filip, Halgaš Jakub, Heglas Adam, Fišera Šimon, Mráček Martin, Štajer Filip, Stieber Filip, Fuks Jáchym, Šustr Daniel) získalo krásných 5689 bodů. Starší děvčata ve složení (Kundrátová Marie, Langerová Mariána, Vltavská Emílie, Laurinová Dominika, Kopáčová Kateřina, Urbanová Adéla, Procházková Ema, Plívová Alena, Alešová Anna) také s pěknými body 6236.

 Díky bojovnosti a houževnatosti tato družstva postoupila do KK Poháru rozhlasu se konal 24. 05. 2023 v Kolíně. Závodníci bojovali se silnými soupeři a snažili se uspět v silné konkurenci. Družstvo starších chlapců získalo pěkných 5497 bodů, ale stačilo to pouze na 5. místo. Mezi naše nejlepší závodníky patřil Filip Vomastek 8. E, který družstvu získal 1107 bodů. Starší děvčata získala 5815 bodů což stačilo na hezké 3.místo. Mezi děvčaty byla tahounem Kundrátová Marie s 1402 body, která skončila i celkovém hodnocení závodníků na 2. místě a byla i naší nejproduktivnější závodnicí. Mladší žáci na začátku závodů při štafetě lehce zaváhali, možná i z přemotivovanosti, ale o to více bojovali v dalších disciplínách. Po sečtení všech bodů chlapci získali 5140 bodů. Ve své kategorii nenašli přemožitele a přivezli z Kolína zlato. Nejvíce bodů získal Jonáš Motl 7. C s 1097 body, další atlet byl Filip Motl 7. C s 1011 body a Adam Axon 7. C s 876 body.

Všem závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci ZŠ Na Výsluní a přeji mnoho dalších sportovních úspěchů.

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout zde

https://online.atletika.cz/vysledky/63425/0/5

fotogalerie je zde:

https://eu.zonerama.com/ZSNaVysluniBrandysnL/Album/9833690


Vytvořeno: 25. 5. 2023
Poslední aktualizace: 25. 5. 2023 17:12
Autor: