Navigace

Obsah

Děti učí děti

Typ: ostatní
01 Ve středu 24. května jsme realizovali určitě zajímavou aktivitu s názvem Děti učí děti. Tento náš program byl namířen na posílení vtahů mezi prvním a druhým stupněm a na rozvíjení spolupráce a prevenci proti šikaně. Pokračování v další části článku.

Ve středu 24. května jsme realizovali určitě zajímavou aktivitu s názvem Děti učí děti. Tento náš program byl namířen na posílení vtahů mezi prvním a druhým stupněm a na rozvíjení spolupráce a prevenci proti šikaně. Poznání starších žáků, jak náročné je stoupnout si před mladší děti a pracovat s nimi, může být velmi přínosné. A zároveň je šance, že je tato činnost bude naplňovat a bavit. A jako to probíhalo? Žáci 8. a 9. tříd navštěvovali a vedli pod dohledem pedagoga hodiny ve třídách prvního stupně. A to samostatně nebo ve skupinách. Součástí byl prostor i pro zhodnocení a reflexi, ze zaznamenané zpětné vazby vidíme, že to bylo velmi zdařilé. Program si pochvalovaly paní učitelky i děti (jak ti mladší, tak ti starší) a v některých případech si již domluvili také pokračování.


Vytvořeno: 25. 5. 2023
Poslední aktualizace: 25. 5. 2023 18:07
Autor: