Obsah

Třída 2. D

Třídní učitel: Mgr. Dagmar Lednická

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

Den čtvrtý

Dnešní den začal netradiční rozcvičkou - výstupem na rozhlednu Slovanka, odkud jsme Vám ráno zaslali krátký pozdrav.
Po snídani jsme se rozhodli nevěřit předpovědi počasí (hlásili nám od 11h déšť) a vydali jsme se na krátký výlet na rozhlednu Bramberk, kde si indiáni nakoupili suvenýry a převážně zrmzlinky, zaskákali si na trampolíně a omrkli i místní mini zoo. Cestou jsme také minuli chovnou stanici psů Husky, ve které zrovna probíhala přednáška. Tak třeba někdy příště.
Po výtečném obědě (borůvkové knedlíky) a krátkém poledním klidu jsme si naposledy vyplnili deníčky a dodělali poslední výrobky.
Večeře dnes byla naplánovaná na 17h, ale ještě před tím došlo na vyhlášení vítězů v různých indiánských soutěžích. A kdo vlastně vyhrál? No to se nechte překvapit, až dorazí Vaši malí indiání domů.
K dnešní první večeři byla bramborová kaše a kuřecí řízek. Tentokráte bohužel přídavky nebyly, neboť nás od 19h čekal indiánský táborák, při kterém jsme si zaspívali různé písničky a opékali buřty a chleba :). Poté se indiáni naposledy vrhly do útrob místního lesa a nebo si zahráli vybíjenou.
I když nám mnozí indiáni navrhovali, že hygiena dnes být nemusí, tak jsme se nenechali zlomit a vyhnali jsme všechny naposledy do indiánských koupelen, abyste je vůbec po tom necelém týdnu zítra při příjezdu poznali :).
Co říci závěrem? Asi jen to, že byli všichni indiáni skvělí, navázali jsme tu přátelství, naučili se mnohým dovednostem a moc jsme si to všichni užili. Bohužel se žádnému indiánovi domů vracet nechce, tak se tedy nechte překvapit, jestli vůbec zítra někdo z toho autobusu vystoupí :).
Moc Vás všechny zdravíme a zítra se (ne)těšíme naviděnou :).

PS: Fotky opět na adrese: https://2017-2022.rajce.idnes.cz/SVP_2019 celý text

ostatní | 20. 6. 2019 | Autor:

Den třetí

Dnes jsme si po ránu dopřáli vydatnou snídani, protože nás čekal den plný zážitků. Dopoledne jsme se tradičně věnovali zápisu dojmů z předešlého dne, řešili jsme matematické hádanky, stavěli indiánské bunkry, hráli si v lese a vyráběli indiánské lapače snů.
Po obědě čekalo malé indinány překvapení v podobě vodní bitvy, kterou nám přichystali místní hasiči se svým novým vozem. Hasiči vzdorovali indiánům dlouho, ale nakonec podlehli jejich radosti a štěstí, které bylo možné vidět v indiánských očích.
Po odpolední svačince nás čekal víceboj. Jednotlivá družstva soutěžila v pěti disciplínách: Indiánská střelnice, Kimova hra, Hod oštěpem, Indiánský běh na 100m a Zkouška síly. Poté nám trošku sprchlo, ale to nás neodradilo od večerní procházky po okolí Hrabětic.
Nyní si ještě indiáni hrají v jejich oblíbeném lese a nic netušíc se po hygieně odeberou na krátkou dobu do svých pelíšků, ze kterých je v noci vyženeme na indiánskou stezku odvahy. Doufáme, že to všichni dají, tak jim alespoň na dálku držte palce.

Zdraví Vás všichni indiáni a jejich učitelé.

PS: Fotky z dnešního dne jsou opět přidány do fotoalba na adrese: https://2017-2022.rajce.idnes.cz/SVP_2019 celý text

ostatní | 19. 6. 2019 | Autor:

Den druhý

Dnešní (jak jinak než opět slunečný den) zahájili naši malí indiáni tradičním protažením těla. Po snídani jsme si zapisovali zážitky z předešlého dne do deníčků, hledali jsme 10 rozdílů v indiánech (mimochodem v zadání bylo 10, ale my těch rozdílů našli 11 - prostě jsme dobří), vyráběli jsme amulety a hráli vybíjenou a jiné hry v lese.
Po obědě (měli jsme polévku až z dalekého Frankfurtu a ptáčky ze Španělska) měli indiáni polední klid, během kterého se museli naučit indiánskou básničku potřebnou k odpoledním aktivitám. Po poledním klidu jsme se vydali na stopovanou, kde jednotlivá družstva řešila hádanky, nad kterými se i dospělákům mozkové závity protáčely :).
Před večeří jsme si ještě zahráli pexeso, kdy jednotliví indiáni běhali v lese a hledali kartičky se stejnými obrázky.
Po večeři jsme si dodělali trička a opět zahráli míčové hry. Po hygieně jsme si zazpívali naší indiánskou píseň a nyní již všichni idniáni spí.
Zdraví Vás všichni indiáni a jejich učitelé.

PS: Fotky z dnešního dne přidány opět do fotoalba na adrese: https://2017-2022.rajce.idnes.cz/SVP_2019 celý text

ostatní | 18. 6. 2019 | Autor:

První den

Dnešní den jsme zahájili indiánskou rozcvičkou, kdy jsme se proběhli po místním temném lese a různými cviky protáhli naše těla.
Po vydatné snídani jsme se rozdělili do družstev a věnovali se dopoledním aktivitám. Indiáni si zapisovali své dojmy z předešlého dne do svých indiánských deníčků, napsali první pohledy a vyrobili si různobarevné čelenky.
Po obědě (rizoto) a krátkém poledním klidu jsme se vydali na 8km výlet na rozhlednu Královka, kde si malí indiáni nakoupili za své penízky nějaké drobnosti. Po návratu do našeho týpí a výtečné večeři (mimochodem indiáni doslova vyjedli kuchyni, protože k večeři byla rajská s těstovinami) jsme si vyráběli trička a hráli míčové hry.
Nyní se již všichni indiáni věnují hygieně a připravují se do svých pelíšků.
Zdraví Vás všichni indiáni a jejich učitelé.

PS: Fotky z dnešního dne opět na fotoalbu: https://2017-2022.rajce.idnes.cz/SVP_2019
celý text

ostatní | 17. 6. 2019 | Autor:

Den příjezdu

Dnešní den jsme zahájili na parkovišti před naší školou, kam těsně před 13:30 dorazil náš dvorní řidič Honzík se svým "obřím" autobusem, který je o 1,2m delší než žlutý autobus společnosti Student Agency.
Po pohodové jízdě po D10 jsme se jizerskými serpentinami prodrali až k samotnému vrcholu Hrabětic, tj. chatě Slovanka, kde nás očekávali pan učitel Tomáš a Zolo.
Když jsme se ubytovali na pokoje, tak jsme se rozdělili do indiánských týmů, vybrali si svá indinánská jména a vydali se na večeři. Vrchní kuchaři nám přichystali brambory a pečené kuře. Jako vždy to bylo vynikající.
Po večeři si jednotlivé kmeny vymyslely své indiánské pokřiky a symboly. Po krátkém prozkoumání lesa se indiáni vydali do svých pelíšků a nyní již všichni spí.
Zdraví Vás všichni učitelé.

PS: Jako tradičně je k dispozici fotoalbum, do kterého budeme průběžně každý den doplňovat nová fota. Toto album naleznete na adrese:

https://2017-2022.rajce.idnes.cz/SVP_2019/
celý text

ostatní | 16. 6. 2019 | Autor:

Den s velkým "D" aneb slalomový závod

Dnešní den byl pro mnohé děti den s velkým "D", protože se všichni postavili na start slalomového závodu a máme velkou radost, že se všichni dostali do cíle, včetně učitelů a instruktorů ;).
Po obědě jsme se ještě naposledy vrhli na místní sjezdovku, také jsme pekáčovali a stavěli opět iglů.
Večer jsme předali diplomy a vrhli jsme se na balení. Doufáme, že se nám podařilo všem zabalit jejich věci a kdyby se náhodou u někoho něco našlo, vyřešíme to ve škole.
Nyní již všechny děti leží ve svých nových pyžamech ;) a připravují se na poslední noc před odjezdem domů.
Zdraví Vas všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 25. 1. 2019 | Autor:

Příprava na závod

Dnešní den jsme doslova a do písmene celý prolyžovali. Hned ráno po snídani jsme se vydali na svah, kde jsme si projeli trať zítřejšího závodu a poté jsme řádili na svahu. Musíme podotknout, že svah dnes sjeli úplně všichni a vlekem zpět nahoru se také všichni dostali, z čehož máme obrovskou radost.
Po obědě a poledním klidu si někteří procvičovali oblouky a ladili formu na zítřek a ostatní se střemhlav vrhli na skokánky a řádili na lyžích v disciplíně zvané ski-cross ;).
Po večeři si děti vylosovaly startovní čísla pro zítřejší závod a také jsme se ještě chvilku učili, ale za odměnu jsme si zatancovali při písničkách z Just dance.
Zítra všem držte palce, ať svůj první slalom zvládnou a dojedou všichni do cíle.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 24. 1. 2019 | Autor:

Útok na Skalku

Dnešní den byl pro mnoho z nás odpočinkový, nicméně 3 z dětí se vydaly na 14km tůru na běžkách, během které navštívily místní celorepublikově známou rozhlednu Žalý.
Ostatní děti se dopoledne pěšky vydaly na Benecko do místního obchodu zvaný Skalka, kde provětraly své peněženky a podpořily českou ekonomiku ;).
Po obědě a poledním klidu jsme si dnes skvěle zabobovali a postavili iglú.
Těsně před večeří k nám dorazila pošta a po večeři nás navštívil člen Horské služby a seznámil nás s historií a současností této instituce.
Po koupeli jsme si společně zazpívali a teď už děti opět načerpávají síly na zítřejší předposlední lyžování.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 23. 1. 2019 | Autor:

Přežití doby ledové

Dnešní den byl opravdu mrazivý, ale ani ranních -13°C nás neodradilo od celodenního lyžování. A tak jsme se tedy po snídani vydali všichni, opravdu všichni na lyže. Dá se říci, že všem dětem se podařilo projet místní svah od shora až dolů, za což si zasloužily obrovskou pochvalu.
Večer nás ještě čekalo kino. Děti se podívaly na pohádku o Yettim, takže už jsou na vážkách, jestli ten Yetti nakonec opravdu existuje ;).
Teď už ale opět nabírají síly na zítřejší den.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 22. 1. 2019 | Autor:

Od zatmění po azuro

Po raním zatmění (naštěstí jen měsíce) a dobré snídani jsme řešili druhý úkol od Yettiho a poté vyrazili bobovat. Jelikož počasí bylo nádherné, rozhodli jsme se zkrátit dětem polední klid a přesunuli se z chaty na svah, kde jsme opět trénovali ladné oblouky. Děti si to moc užily.
Večer nás čekala diskotéka.
Teď už děti vysílením spí a těší se na zítřejší program.
Zdraví Vás učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 21. 1. 2019 | Autor:

První kontakt s lyžemi

Budíček - hrozná to představa každého člověka, nicméně i nás tady na horách budíček zastihl v 7:30. Po krátké rozcvičce a vydatné snídani náš čekalo trocha učiva. Plnili jsme první úkol od Yettiho. Jelikož jsme ho rychle zdolali, vydali jsme se před chatu na prozkoumávání přilehlého kopce pomocí lopat a ostatních předmětů určených na sjezd po zadnici ;).
Po obědě a poledním klidu nastalo toužebně očekávané rozdělení do družstev dle zdatností našich lyžařů a následné lyžování na svahu.
Po zamračeném dopoledni nám lyžování zpříjemnily sluneční paprsky a vymetená obloha.
Skóre po dnešním dnu je docela milosrdné - jen 1 oprava vázání a 1 ztracená ponožka někde na na pokoji ;).
Po večeři jsme si pěkně zazpívali a po vykoupání už děti opět spí. Zítra nás čeká další dobrodružství. Snad se nám podaří vyluštit i druhý úkol od Yettiho.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 20. 1. 2019 | Autor:

Po stopách Yettiho - hledání chaty

Dnes jsme se vydali z našeho krásného města do krkonošské oblasti zvané Benecko, kde nás přivítalo nádherné počasí a plno sněhu. Ten nám tak trošku zkomplikoval příjezd k naší chatě, protože je tu tolik sněhu, že nás autobus musel nechat na samém vrcholu Benecka a odtud jsme museli podstoupit nenáročný sestup k našemu přechodnému ubytování.
Když jsme po cca. 2km chůzi našli chatu zapadanou téměř po okna sněhem, začalo náročné rozdělování pokojů našim dětem. Všichni se ubytovali, vybalili věci a po večeři si všichni vyzkoušeli oblékání do lyžáků, aby byli připraveni na zítřejší den.
Vše se vydařilo a teď už děti pěkně spí ve svých nových postýlkách a těší se na zítřejší lyžovačku.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 19. 1. 2019 | Autor:

Rákosníček

Dnešní den byl doslova dnem očekávání. My dospělí jsme čekali na to, zda-li zaprší nebo ne (nezapršelo, tudíž památná hláška z Chalupářů se nekonala ????). A děti čekaly na to, jaký program jim pro dnešek připravíme.
Dopoledne jsme si zapsali naposledy své postřehy a dojmy do deníčků. Poté jsme vyráběli Rákosníčka a jeho rybník Brčálník a vše prokládali hrami v lese a na hřišti (fotbal, vybíjená, šišková válka, závody aut, stavění lesních domečků, Rákosníčkovy hvězdy atd.).
Odpoledne bylo tentokráte opravdu elektrizující, neboť děti se nemohly dočkat, až půjdou hledat poklad. K tomu, aby získaly potřebnou mapu, kde se poklad nachází, musely vyluštit hádanky. To se všem družstvům podařilo na výbornou a tak se nám - učitelům - naskytl nádherný pohled na rozjařené dětské oči, když děti poklad našly a začaly si rozbalovat připravené balíčky.
Po večeři se konal na chatě Slovanka jarmark, kdy si děti za nasbírané mince mohly kupovat různé upomínkové předměty. Poté jsme si všichni zazpívali písničky a nyní již všechny děti spí.
Snad se nám zítra vše po snídani podaří zabalit a dovezeme Vám Vaše ratolesti v pořádku zpět domů.
Přejeme Vám všem dobrou noc.
Vaše děti a jejich učitelé. celý text

1. D | 21. 6. 2018 | Autor:

Rumcajs a Manka

Dnešní den byl opět plný aktivit. Dopoledne jsme si vyplnili deníčky a udělali lucerničky potřebné k večerní bojovce. Mezi tím jsme opět "řádili" v lese a někteří si zasportovali s panem učitelem, kdy si zahráli fotbal a vybíjenou.
Po úchvatném obědě (borůvkové knedlíky se šlehačkou a čokoládou) jsme v lese sbírali blechy (samozřejmě jen papírové) a jezdili na tříkolkách. Poté jsme luštili křížovky a čtyřsměrky. Za odměnu děti dostaly kyblíky cukrové vaty.
Po večeři (hranolky s kuřecím špízem) jsme si všichni zazpívali a po večerní hygieně jsme se připravili na noční bojovku, kterou (jak již víte) všichni zvládli bez úhony ????.

Nyní již všichni spí a těší se na předposlední den.

Zdraví Vás děti a učitelé. celý text

1. D, 1. B | 20. 6. 2018 | Autor:

Maková panenka a motýl Emanuel

Dnes měly děti opravdu zajímavý den. Po snídani si zapsaly do deníčků zážitky z předešlého dne. Dopoledne nás navštívili členové Horské služby a připravili pro nás 4 stanoviště, na kterých děti viděly, jak probíhá záchrana popáleného člověka od ohně, pořezaného dřevorubce v lese, zraněného cyklisty a nakonec viděly i úspěšné slaňování člověka z rozhledny, kterému se udělalo při výstupu na samotný vrchol nevolno.
Po zajímavých instruktážích si děti namalovaly své motýly a před obědem se odebraly do lesa a pokračovaly v šiškové bitvě z předešlého dne.
Odpoledne nás čekala menší procházka lesem po okolí, během které (jak již víte z předešlých fotek) nás čekala druhá svačinka - tentokráte přírodního rázu - borůvky ????. Rázem bylo borůvčí plné "kobylek" a na borůvčí nezbyla téměř ani jedna borůvka.
Před večeří nás ještě čekala soutěž v nasávání. Ne, nebojte, jednalo se o týmovou soutěž, kdy děti za pomocí brček musely přenést lentilky z jednoho talíře na druhý, čímž kolem chaty Slovanka bylo rázem plno včeliček.
Po večeři přijel pošťák a děti obdržely první várku pohledů, za které moc děkují.
Nyní se již všechny děti odebraly do svých pokojů a připravují se na cestu do světa snů a těší se na zítřejší den.

Zdraví Vás všechny děti a jejich učitelé. celý text

ostatní | 19. 6. 2018 | Autor:

Křemílek a Vochomůrka

Po ranní rozcvičce a bohaté snídani si děti vyplnily své deníčky a vymalovaly domeček, ve kterém bydlí Křemílek s Vochomůrkou. Poté si děti hrály v lese a informovaly nás - učitele, že v lese zahlédly černokněžníka. Po kratší pátrací akci děti zjistily, že černokněžníkem byl ve skutečnosti jeden z nás - Zolo.
Po obědě následoval polední klid, po kterém jsme se všichni (jak už z předešlé dokumentace víte) odebrali na odpolední 12km tůru. Navštívili jsme Josefodolskou přehradu, Prezidentskou chatu a rozhlednu Královka, kde si děti poprvé mohly nakoupit drobné upomínkové předměty, mezi kterými ale z 90% převládaly nanuky. Co dalšího děti nakoupily Vám ale neprozradíme, to si musíte počkat, až se Vám děti vrátí zpět domů.
Po večeři jsme se opět přesunuli do lesa, kde jsme hledali makovice potřebné pro výrobu léčivého lektvaru na uzdravení Křemílka a Vochomůrky. Během 10min se nám podařilo najít skoro všechny makovice.
Na závěr jsme si zazpívali písničky z našeho nového zpěvníku.
Nyní už všichni leží ve svých postýlkách a těší se na zítřejší den.

Všechny Vás zdraví děti a učitelé. celý text

1. D | 18. 6. 2018 | Autor:

Den příjezdu - aneb "Z Polabí až do Jizerských hor

Dnešní den byl organizačně trochu náročný, nicméně po odjezdu z našeho dvojměstí jsme se během 1,5h ocitli v Hraběticích v Jizerských horách. Přivítalo nás nádherné počasí a následoval první velký úkol - rozdělení do pokojů. Vše proběhlo bez problémů a tak jsme se všichni mohli rozeběhnout do blízkého okolí, přesněji řečeno lesa, kde si děti hrály, stavěly různá obydlí a nakonec došlo i na šiškovou bitvu.
Po výtečné večeři... (boloňské špagety) se děti rozdělily do 5 družstev a každé z družstev si vytvořilo svou vlajku, jméno a bojovný pokřik.
Den jsme zakončili hygienou - všechny děti se dokázaly osprchovat a teď už všichni spí a těší se na zítřejší program.Zdraví Vás všechny děti a jejich učitelé.
celý text

1. D, 1. B | 17. 6. 2018 | Autor:

Závěrečné focení

Závěrečné focení bude probíhat v úterý 22.5.Bližší informace jsem zaslala do mailu. Hezký den DL celý text

1. D | 15. 5. 2018 | Autor:
1. Fotka

Třídní kalendář

V úterý pracovali žáci ve dvojicích a z přinesených obrázků nám vytvořili krásný třídní kalendář. Jsou moc šikovní. DL celý text

1. D | 19. 4. 2018 | Autor:

Upozornění

Upozorňuji na výskyt vší v naší třídě a žádám tímto o důkladnou kontrolu hlaviček Vašich dětí. DL celý text

1. D | 16. 3. 2018 | Autor:

Bruslení

Od tohoto týdne (11.1.)budeme každý čtvrtek chodit na náměstí bruslit. celý text

1. D | 7. 1. 2018 | Autor:

Mikulášské lezení

V mikulášském lezení nás reprezentovali: Páťa, Luky, Olik, Lucinka, Eliška a Agátka S. Agátce gratulujeme za krásné třetí místo. celý text

1. D | 10. 12. 2017 | Autor:

Vši

Upozorňuji na výskyt vší v naší třídě. Prosím o kontrolu. Děkuji DL celý text

1. D | 23. 11. 2017 | Autor:

Pasování na čtenáře

Dnešní den byl pro žáky významný. Stali se z nich opravdoví čtenáři. celý text

1. D | 23. 11. 2017 | Autor:

Včelařství

V úterý jsme si ve škole v rámci vyvození hlásky u povídali o úlu a o včelách. celý text

1. D | 9. 11. 2017 | Autor:

Svatý Martin

Dnes jsme se v rámci vyučování seznámili se svatým Martinem. celý text

1. D | 9. 11. 2017 | Autor:

Zdravá svačinka

Děkujeme mamince Sárinky Hladké za plnou misku jahod. Moc nás to potěšilo. Foto jsem tentokrát nestihla. :)Hezký víkend DL celý text

1. D | 3. 11. 2017 | Autor:

Halloween

Dnes jsme měli ve třídě další tematickou výuku. celý text

1. D | 30. 10. 2017 | Autor:

Den stromů

Dne 20.10. jsme měli poprvé tematickou výuku na téma Den stromů. celý text

1. D | 25. 10. 2017 | Autor:

Dnešní oslava

Lukášek dnes slavil svátek a připravil s maminkou překvapení. Moc děkujeme. celý text

1. D | 18. 10. 2017 | Autor:
první předchozí
ze 2
poslední