Obsah

Třída 2.B

Třídní učitel: Mgr. Eva Honzátková

 

Zprávy

Po stopách Yettiho - pátek

Dnešní den byl pro mnohé děti den s velkým "D", protože se všichni postavili na start slalomového závodu a máme velkou radost, že se všichni dostali do cíle, včetně učitelů a instruktorů ;).
Po obědě jsme se ještě naposledy vrhli na místní sjezdovku, také jsme pekáčovali a stavěli opět iglů.
Večer jsme předali diplomy a vrhli jsme se na balení. Doufáme, že se nám podařilo všem zabalit jejich věci a kdyby se náhodou u někoho něco našlo, vyřešíme to ve škole.
Nyní již všechny děti leží ve svých nových pyžamech ;) a připravují se na poslední noc před odjezdem domů.
Zdraví Vas všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 25. 1. 2019 | Autor:

Po stopách Yettiho - čtvrtek

Dnešní den jsme doslova a do písmene celý prolyžovali. Hned ráno po snídani jsme se vydali na svah, kde jsme si projeli trať zítřejšího závodu a poté jsme řádili na svahu. Musíme podotknout, že svah dnes sjeli úplně všichni a vlekem zpět nahoru se také všichni dostali, z čehož máme obrovskou radost.
Po obědě a poledním klidu si někteří procvičovali oblouky a ladili formu na zítřek a ostatní se střemhlav vrhli na skokánky a řádili na lyžích v disciplíně zvané ski-cross ;).
Po večeři si děti vylosovaly startovní čísla pro zítřejší závod a také jsme se ještě chvilku učili, ale za odměnu jsme si zatancovali při písničkách z Just dance.
Zítra všem držte palce, ať svůj první slalom zvládnou a dojedou všichni do cíle.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 25. 1. 2019 | Autor:

Po stopách Yettiho - středa

Dnešní den byl pro mnoho z nás odpočinkový, nicméně 3 z dětí se vydaly na 14km tůru na běžkách, během které navštívily místní celorepublikově známou rozhlednu Žalý.
Ostatní děti se dopoledne pěšky vydaly na Benecko do místního obchodu zvaný Skalka, kde provětraly své peněženky a podpořily českou ekonomiku ;).
Po obědě a poledním klidu jsme si dnes skvěle zabobovali a postavili iglú.
Těsně před večeří k nám dorazila pošta a po večeři nás navštívil člen Horské služby a seznámil nás s historií a současností této instituce.
Po koupeli jsme si společně zazpívali a teď už děti opět načerpávají síly na zítřejší předposlední lyžování.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 23. 1. 2019 | Autor:

Po stopách Yettiho - úterý

Dnešní den byl opravdu mrazivý, ale ani ranních -13°C nás neodradilo od celodenního lyžování. A tak jsme se tedy po snídani vydali všichni, opravdu všichni na lyže. Dá se říci, že všem dětem se podařilo projet místní svah od shora až dolů, za což si zasloužily obrovskou pochvalu.
Večer nás ještě čekalo kino. Děti se podívaly na pohádku o Yettim, takže už jsou na vážkách, jestli ten Yetti nakonec opravdu existuje ;).
Teď už ale opět nabírají síly na zítřejší den.
Zdraví Vás všichni učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 23. 1. 2019 | Autor:

Po stopách Yettiho - pondělí

Po raním zatmění (naštěstí jen měsíce) a dobré snídani jsme řešili druhý úkol od Yettiho a poté vyrazili lyžovat. Jelikož počasí bylo nádherné, učení bylo krátké a následně jsme opět trénovali sjezd na lopatách. Děti si to moc užily.
Večer nás čekala diskotéka.
Teď už děti vysílením spí a těší se na zítřejší program.
Zdraví Vás učitelé, instruktoři a děti. celý text

ostatní | 21. 1. 2019 | Autor:

Po stopách Yettiho - neděle

Od včerejška jsme na horách. Autobus nás vysadil na Benecku u Skalky a na chalupu jsme mazali pěšky. Svítilo slunce, byla to pěkná procházka. Bydlíme v Penzionu Na Rychlově a je tu pěkný výhled.Odpoledne a večer jsme věnovali vybalování, hledání lyží a nácviku obouvání přezkáčů. Všichni si našli lyže a dokázali se obout. Dnešní ráno nás překvapil dopis od Yettiho. Dopoledne jsme byli na svahu. Měli jsme poměrně pěkný výhled a nelyžaři měli poměrně fušku se stáním na lyžích. Po dopoledním trápení stojí na lyžích všichni, někteří se i pohybují po rovině. Odpoledne se plyšáci učili s paní učitelkou Lednickou a také vyzkoušeli kluzáky pod chalupou. Den jsme zakončili zpěvem. celý text

ostatní | 20. 1. 2019 | Autor:

Rákosníček

Dnešní den byl doslova dnem očekávání. My dospělí jsme čekali na to, zda-li zaprší nebo ne (nezapršelo, tudíž památná hláška z Chalupářů se nekonala). A děti čekaly na to, jaký program jim pro dnešek připravíme.
Dopoledne jsme si zapsali naposledy své postřehy a dojmy do deníčků. Poté jsme vyráběli Rákosníčka a jeho rybník Brčálník a vše prokládali hrami v lese a na hřišti (fotbal, vybíjená, šišková válka, závody aut, stavění lesních domečků, Rákosníčkovy hvězdy atd.).
Odpoledne bylo tentokráte opravdu elektrizující, neboť děti se nemohly dočkat, až půjdou hledat poklad. K tomu, aby získaly potřebnou mapu, kde se poklad nachází, musely vyluštit hádanky. To se všem družstvům podařilo na výbornou a tak se nám - učitelům - naskytl nádherný pohled na rozjařené dětské oči, když děti poklad našly a začaly si rozbalovat připravené balíčky.
Po večeři se konal na chatě Slovanka jarmark, kdy si děti za nasbírané mince mohly kupovat různé upomínkové předměty. Poté jsme si všichni zazpívali písničky a nyní již všechny děti spí.
Snad se nám zítra vše po snídani podaří zabalit a dovezeme Vám Vaše ratolesti v pořádku zpět domů.
Přejeme Vám všem dobrou noc.
Vaše děti a jejich učitelé. celý text

1. B | 21. 6. 2018 | Autor:

Rumcajs a Manka

Dnešní den byl opět plný aktivit. Dopoledne jsme si vyplnili deníčky a udělali lucerničky potřebné k večerní bojovce. Mezi tím jsme opět "řádili" v lese a někteří si zasportovali s panem učitelem, kdy si zahráli fotbal a vybíjenou.
Po úchvatném obědě (borůvkové knedlíky se šlehačkou a čokoládou) jsme v lese sbírali blechy (samozřejmě jen papírové) a jezdili na tříkolkách. Poté jsme luštili křížovky a čtyřsměrky. Za odměnu děti dostaly kyblíky cukrové vaty.
Po večeři (hranolky s kuřecím špízem) jsme si všichni zazpívali a po večerní hygieně jsme se připravili na noční bojovku, kterou (jak již víte) všichni zvládli bez úhony.

Nyní již všichni spí a těší se na předposlední den.

Zdraví Vás děti a učitelé. celý text

1. B | 20. 6. 2018 | Autor:

Maková panenka a motýl Emanuel

Dnes měly děti opravdu zajímavý den. Po snídani si zapsaly do deníčků zážitky z předešlého dne. Dopoledne nás navštívili členové Horské služby a připravili pro nás 4 stanoviště, na kterých děti viděly, jak probíhá záchrana popáleného člověka od ohně, pořezaného dřevorubce v lese, zraněného cyklisty a nakonec viděly i úspěšné slaňování člověka z rozhledny, kterému se udělalo při výstupu na samotný vrchol nevolno.
Po zajímavých instruktážích si děti namalovaly své motýly a před obědem se odebraly do lesa a pokračovaly v šiškové bitvě z předešlého dne.
Odpoledne nás čekala menší procházka lesem po okolí, během které nás čekala druhá svačinka - tentokráte přírodního rázu - borůvky. Rázem bylo borůvčí plné "kobylek" a na borůvčí nezbyla téměř ani jedna borůvka.
Před večeří nás ještě čekala soutěž v nasávání. Ne, nebojte, jednalo se o týmovou soutěž, kdy děti za pomocí brček musely přenést lentilky z jednoho talíře na druhý, čímž kolem chaty Slovanka bylo rázem plno včeliček.
Po večeři přijel pošťák a děti obdržely první várku pohledů, za které moc děkují.
Nyní se již všechny děti odebraly do svých pokojů a připravují se na cestu do světa snů a těší se na zítřejší den.

Zdraví Vás všechny děti a jejich učitelé. celý text

ostatní | 19. 6. 2018 | Autor:

Křemílek a Vochomůrka

Po ranní rozcvičce a bohaté snídani si děti vyplnily své deníčky a vymalovaly domeček, ve kterém bydlí Křemílek s Vochomůrkou. Poté si děti hrály v lese a informovaly nás - učitele, že v lese zahlédly černokněžníka. Po kratší pátrací akci děti zjistily, že černokněžníkem byl ve skutečnosti jeden z nás - Zolo.
Po obědě následoval polední klid, po kterém jsme se všichni (jak už z předešlé dokumentace víte) odebrali na odpolední 12km tůru. Navštívili jsme Josefodolskou přehradu, Prezidentskou chatu a rozhlednu Královka, kde si děti poprvé mohly nakoupit drobné upomínkové předměty, mezi kterými ale z 90% převládaly nanuky. Co dalšího děti nakoupily Vám ale neprozradíme, to si musíte počkat, až se Vám děti vrátí zpět domů.
Po večeři jsme se opět přesunuli do lesa, kde jsme hledali makovice potřebné pro výrobu léčivého lektvaru na uzdravení Křemílka a Vochomůrky. Během 10min se nám podařilo najít skoro všechny makovice.
Na závěr jsme si zazpívali písničky z našeho nového zpěvníku.
Nyní už všichni leží ve svých postýlkách a těší se na zítřejší den.

Všechny Vás zdraví děti a učitelé. celý text

1. B | 18. 6. 2018 | Autor:

Den příjezdu - aneb "Z Polabí až do Jizerských hor"

Dnešní den byl organizačně trochu náročný, nicméně po odjezdu z našeho dvojměstí jsme se během 1,5h ocitli v Hraběticích v Jizerských horách. Přivítalo nás nádherné počasí a následoval první velký úkol - rozdělení do pokojů. Vše proběhlo bez problémů a tak jsme se všichni mohli rozeběhnout do blízkého okolí, přesněji řečeno lesa, kde si děti hrály, stavěly různá obydlí a nakonec došlo i na šiškovou bitvu.
Po výtečné večeři... (boloňské špagety) se děti rozdělily do 5 družstev a každé z družstev si vytvořilo svou vlajku, jméno a bojovný pokřik.
Den jsme zakončili hygienou - všechny děti se dokázaly osprchovat a teď už všichni spí a těší se na zítřejší program.Zdraví Vás všechny děti a jejich učitelé.
celý text

ostatní | 17. 6. 2018 | Autor:

Fotky

Sumu na fotky jsem napsala dětem do notýsků. Peníze přinesou v pondělí 25. nebo v úterý 26.6., v tu chvíli dostanou fotky. celý text

ostatní | 15. 6. 2018 | Autor: EH

Sochař

Dobrý den,
v úterý 12.6. se půjdeme do Martinova podívat na to, jak vzniká socha Masaryka. Sraz 7:45 před hlavním vchodem. S sebou pití, svačina, kšiltovka, dobrá turistická obuv, vhodné oblečení na pěší výlet, peníze na autobus. Zpět pojedeme autobusem v 11:35 ze Záryb. celý text

ostatní | 8. 6. 2018 | Autor: EH

Třídní schůzky

Sejdeme se v úterý 5.6. v 17:00 v naší třídě. Přineste, prosím, všechny papíry ke škole v přírodě. Komu ještě chybí některé dokumenty k GDPR, rovněž donese. celý text

ostatní | 31. 5. 2018 | Autor: EH

Dětský den 1.6.

V pátek 1.6. pojedeme do Staré Boleslavi na dětský den. Sraz bude ve třídě. S sebou dostatek pití, svačinu, sportovní oblečení, pokrývku hlavy. Pro jistotu děti namažte opalovacím krémem. celý text

ostatní | 31. 5. 2018 | Autor: EH

Papírování :)

Dobrý den, omylem jsem vám nakopírovala špatnou verzi Oznámení o zpracování údajů, posílám vám tedy znovu. Také posílám další papír na švp a prosím o kopii kartičky ZP. Děkuji EH celý text

ostatní | 23. 5. 2018 | Autor:

Čtenářský deník

Milí rodiče, moc děkuji za spolupráci při tvorbě čtenářského deníku. Zápisy se vám pěkně povedly. EH celý text

ostatní | 21. 5. 2018 | Autor:

různé

Modrý písankový sešit - kontrola každý den, opravy. 2. května divadlo, 28. nebo 29. května Karkulka, čtenářský deník na čtvrtek (sešit A4 s tvrdými deskami). Děkuji EH celý text

1. B | 24. 4. 2018 | Autor:

Poděkování

maminkám Bastíka a Elišky za velkou pomoc při velikonočním tvoření. Výrobky se nám krásně povedly a děti odcházely s velkou radostí. Děkuji EH celý text

1. B | 27. 3. 2018 | Autor:

Bruslení

Dobrý den, dala jsem na rajče fotky z bruslení, ale všichni plyšáci jezdí jako draci, takže většina fotek je rozmazaných. celý text

1. B | 19. 3. 2018 | Autor:

Valentýnské vyrábění

Dobrý den, dnes jsme vám s mírným zpožděním vyrobili dárek k Valentýnu. celý text

1. B | 15. 2. 2018 | Autor:

Bruslení, PS ke slabikáři, písankový seš

Dobrý den, děkuji za ranní pomoc na náměstí, vše jsme díky vám krásně zvládli. celý text

1. B | 8. 1. 2018 | Autor:

Poděkování

Moc děkujeme za krásné kostýmy a výborné cukroví na besídku. E a L celý text

1. B | 20. 12. 2017 | Autor:

Perníčky

Milé maminky, moc děkujeme za 12 várek perníkového těsta, za odměnu dnes posíláme domů výsledek. celý text

1. B | 14. 12. 2017 | Autor:

Mikulášské lezení

V Mikulášském lezení nás reprezentovali: Toník, David, Máťa, Bára, Anežka a Anetka. Tonda se umístil na druhém místě, gratulujeme.
1. Fotka celý text

1. B | 8. 12. 2017 | Autor:

Ochucené mléka

Je obnoven prodej 250 ml ochucených mlék. celý text

1. B | 19. 10. 2017 | Autor:

PÍSMENA

Nedávejte prosím dětem písmenka do desek napřed, mají v nich potom zmatek. Děkuji EH celý text

1. B | 26. 9. 2017 | Autor:

Písmenka

Dobrý den, písmenka stříhejte postupně a opatřete na rubové straně monogramem. Na zítřek prosím M, A. Děkuji EH celý text

1. B | 21. 9. 2017 | Autor:

zkratky

ŽA – živá abeceda MPP – moje první psaní ŽK – žákovská (notýsek s krtkem) PRV – Já a můj svět celý text

1. B | 20. 9. 2017 | Autor:

Pochvala pro děti

Pochvalte děti, všechny se dostaly do třídy, nikdo se neztratil. celý text

1. B | 18. 9. 2017 | Autor: