Navigace

Obsah

V ekokonferenci tentokrát o odpadech

Typ: ostatní
ekokonference náš koutekNaše škola se tradičně účastní žákovské ekokonference, která má letos jako téma Odpady. Podrobnosti k výstavě stejně jako novinky z naší ptačí budky jsou k přečtění v další části článku.

Věděli jste, že ne každý plast se dá recyklovat? Všimli jste si někdy na obalech recyklačních symbolů s čísly? Přemýšlíte nad obaly? Pokud ne, doufáme, že po výstavě v Kočárovně se zastavíte a alespoň trochu přehodnotíte své návyky a třeba i něco změníte.  I malá změna má smysl. Přijďte do Kočárovny na výstavu u příležitosti žákovské ekokonference na téma „Odpady“,  které se účastní brandýské základní a střední školy. Našimi žáky zpracované téma můžete vidět až do 26.4. 2022.

V naší ptačí budce se po roce opět něco děje. V loňském roce vyvedl úspěšně svých šest ptáčat párek rehků zahradních. Letos obydlel naší budku pár sýkor koňader již  25.3.2022. Své první vajíčko snesla samička 3.4. 2022. Na záznamech můžete pozorovat úklid po rehcích, vytváření hnízda nového, námluvy, krmení samičky, přistýlání při ochlazení, zahřívání. Více na ptacionline.cz. Ochutnávka v příloze

Andrea Čermáková

Video - krmení samičky


Příloha

Vytvořeno: 8. 4. 2022
Poslední aktualizace: 8. 4. 2022 10:37
Autor: