Navigace

Obsah

Úvodní slovo ke školnímu roku 2019-2020

Typ: ostatní
logoZákladní informace ke školnímu roku 2019-2020 v následujícím článku.

Vážení rodiče.

Dovolte mi několik tradičních řádků před zahájením školního roku 2019-2020. Tento rok bude totiž pro ZŠ Na Výsluní opět rekordní, minimálně v počtu žáků, kteří budou školu navštěvovat. 

A s jakými změnami škola do nového školního roku vstupuje? Logický nárůst počtu obyvatel města se promítá i do postupného navyšování počtu žáků naší školy. Letos můžeme říci, že kapacita 960 žáků je naplněna a že se podařilo přijmout všechny potřebné prvňáčky a řadu dětí do dalších tříd, které potřebovaly místo pro své vzdělávání. Tím logicky stoupá i počet zaměstnanců, kterých je momentálně 97. 

Pedagogický sbor je ale kompletní. Po odchodech p. učitelek Brázdové, Langerové, Bouškové a Veselé doplnily pedagogický sbor kvalifikované paní učitelky Kateřina Procházková (Aj), Kateřina Vaníčková (Aj), Marcela Chramostová (Aj), Lenka Kovačková (Nj), Šárka Jarošová (1. stupeň), lektor anglické konverzace Daniel Drummey, p. vychovatelka Renata Jančarová a asistentka pedagoga Michaela Holasová.

Další změny se týkají nezbytných nebo jinak potřebných oprav a úprav budov a areálu školy. Nápadnou opravou prošlo díky pomoci zřizovatele - Města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - venkovní hřiště s umělou trávou. Podařilo se opravit dveře na dalším patře školy, čtyři třídy dostaly nové podlahy, řada tříd nové hygienické kouty, proběhly výmalby chodeb, kuchyně a dalších místností. Stavebně náročné opravy nás v létě minuly, po náročných stavbách v nedávném období (nástavba 4 tříd, venkovní učebna, vstupní portál) čekáme na to, zdali se podaří realizovat v blízké budoucnosti další plánované akce.  

Pokračujeme v osvědčeném modelu, kdy v každém ročníku nabízíme nadaným žákům třídy s rozšířenou výukou. Na prvním stupni opět startuje jedna první třída jako hudební, na druhém stupni začínáme také s jednou sportovní a s jednou jazykovou třídou v šestém ročníku. Novinkou je určitě i to, že jedna první třída začíná v modelu Začít spolu. Tento otevřený didaktický model je založen na existenci center aktivit a v jeho výuce se propojují mezipředmětové vazby. To ale neznamená, že ostatní třídy v něčem zaostávají. Jsem přesvědčen, že kvalita vzdělávání je zajištěna ve všech třídách.

V podzimních měsících se na Vás, na rodiče, obrátíme s dotazníkovou akcí sledující spokojenost s naší školou a zpětnou vazbu nám určitě poskytnou i srovnávací testy našich žáků, které v loňském roce dopadly velmi slušně či dokonce výborně.

Máme v plánu pokračovat také v moderní komunikaci mezi školou a rodiči. Škola je otevřená rodičům (loni jsme získali vizitku " Rodiče vítáni " a chceme jí udržet), a tak po určitých problémech na konci školního roku došlo k vylepšení technických podmínek pro pružné fungování Bakalářů a další vylepšení budou následovat. 

Věřím, že vysoká laťka úrovně předchozích let tak bude opět minimálně dosažena a že úspěchy našich žáků budou opět pokračovat. Vždyť jméno ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem-Stará Boleslav loni rezonovalo i v republikovém měřítku, třeba ve finálových soutěžích několika sportů (basketbalová Junior NBA, štafetový pohár, kopaná, přehazovaná).

Budeme se snažit o to, aby byla co největší část dětí ráda za to, že může chodit právě Na Výsluní. Třeba tak, jak to dokumentuje tato fotografie ze školy v přírodě v červnu 2019: https://www.zonerama.com/ZSNaVysluniBrandysnL/Album/5384824

Mgr. Jan Přibyl, ředitel školy, 31. 8. 2019


Vytvořeno: 31. 8. 2019
Poslední aktualizace: 1. 9. 2019 12:51
Autor: