Navigace

Obsah

Úspěch žáků ZŠ Na Výsluní v projektu „Příběhy našich sousedů“

Typ: ostatní
Příběhy našich sousedůVe středu 30. září se v brandýském kině odehrálo finále soutěže, která přinesla, dnes již bývalým žákům naší školy 1. místo v badatelské soutěži „Příběhy našich sousedů“. Celý projekt započal již na podzim loňského roku, kdy se škola zapojila do projektu organizovaného neziskovou organizací Post Bellum. Náš tým ve složení Johanna Stránská, Daniel Herrmann, Adam Nekola, Petr Popelka a Radovan Zach, čekalo půl roku tvrdé práce, příprav, seminářů a schůzek.
A jaký úkol měli splnit? V prvé řadě najít v našem městě osobnost se zajímavým životním osudem. Tím se pro nás stal novinář Jaroslav Selner. Žáci s ním připravili, po důkladné přípravě, nahrávaný rozhovor. Následně jej zpracovali do životopisu a připravili scénář, ze kterého vznikla krátká rozhlasová reportáž. S její výrobou pomohli žákům přímo redaktoři v Českém rozhlase.
Po odevzdání všech materiálů začaly přípravy na slavnostní finále. To mělo původně proběhnout již v březnu, ale události nám všem dobře známé si vynutily odložení akce až na podzim. Na jevišti se postupně se svými příběhy představilo osm týmů ze základních škol z širokého okolí – Staré Boleslavi, Úval, Odolene Vody a Zelenče. Všechny odvedly vynikající práci a porota rozhodně neměla snadnou práci. Upřímně, nechtěl bych být na jejich místě. Jak to celé dopadlo, to již víte z prvních řádků – tým ZŠ Na Výsluní porota ocenila prvním místem. Sám pan Jaroslav se již slavnostního odpoledne bohužel nedočkal, ale věřím, že by byl s výsledkem práce spokojen.
Pokud vás soutěž zaujala, a já věřím, že ano, pak navštivte webové stránky „Příběhy našich sousedů“. Odkaz na všechny práce, včetně té naší je zde: https://www.pribehynasichsousedu.cz/stredni-polabi/stredni-polabi-2019-2020/

Vytvořeno: 14. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 12:42
Autor: