Navigace

Obsah

Úspěch v soutěži o lesnictví

Typ: ostatní
Úspěch v soutěži o lesnictví 1V posledním období nesbíráme jen úspěchy ve školních sportovních soutěžích, ale i v těch vědomostních. Příkladem budiž soutěž YPEF, Mladí lidé v evropských lesích. Podrobnosti v další části článku.

V poslednímdubnovém týdnu se žáci naší školy zúčastnili místního kola mezinárodní soutěže - Mladí lidé v evropských lesích, YPEF. Soutěž obsahovala část teoretickou a praktickou.

Družstvo ve složení Tereza Hájková, Emilie Vltavská a Jakub Halgaš místní kolo vyhráli a postoupili do regionálního kola.

Ve čtvrtek 28. 4.  se konalo na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU regionální kolo pražských a středočeských ZŠ nebo ekvivalent víceletých gymnázií.  Družstvo postupující z místního kola reprezentovalo naši školu ve složení Tereza Hájková 8. C, Emilie Vltavská 8. C a Tobiáš Knetl 8. B. Žáci se pečlivě připravili na část teoretickou i praktickou, kterou tvořily otázky z oblasti přírody lesů, lesnictví, herbářové položky, listy, plody, semena, pobytové znaky zvěře apod.

Soutěže se zúčastnilo 28 družstev a v silné konkurenci převážně gymnázií se žáci naší školy umístili na krásném 7. místě.

Děkuji účastníkům soutěže za pěknou reprezentaci školy.


Vytvořeno: 2. 5. 2022
Poslední aktualizace: 12. 5. 2022 12:14
Autor: