Navigace

Obsah

Svátek fotbalu

Typ: ostatní
logoJe již dlouholetou tradicí, že se výběr žáků ze 4.-5.ročník ze ZŠ Na Výsluní účastní fotbalového turnaje Mc Donald’s cup. Po suverénním výstupu na okresním kole v Čelákovicích se chlapci pod vedením p.uč.Lednické a trenéra Zd.Antoše vydali na krajské kolo do Neratovic. Ani zde nepoznali hořkost porážky a poprvé v historii postoupili na Svátek fotbalu do Olomouci. Toto republikové finále se konalo ve dnech 4.-5.6. na prvorepublikovém Andrově stadionu a sjelo se tu 16 nejlepších týmů z celé ČR. Motivaci měli chlapci velikou – hlavní cenou turnaje byl voucher na podzimní utkání AC Milán přímo na jejich stadionu. Finále bylo rozlosováno do čtyř základních skupin. A ta naše skupina vůbec nevypadala jednoduše. Výběr z Ústí n.L. nás přehrál hlavně díky své výšce a výběr z Prahy byl složen z části z fotbalistů ze Sparty. Pardubice už jsme udolali a ze skupiny tak postoupili ze 3. místa a druhý den tak bojovali o celkové 9-16.místo. Do prvního zápasu chlapci nastoupili jako mírní favorité, ale bohužel nás v této nejdůležitější chvíli opustilo štěstí a o gól prohráli, přestože jsme byli po herní stránce lepším týmem. V dalším zápase už chlapci nezaváhali a posunuli se do boje o 13. místo. Tento zápas byl plný napětí, únavy, nervozity a po nerozhodném výsledku 2:2 musely rozhodnout o vítězi penalty. Souboj brankářů skončil vítězně pro nás a tím mohli chlapci svou premiéru na Svátku fotbalu ukončit krásným 13. místem. Nutno dodat, že jsou 13. týmem z cca 4000 ZŠ, které se letošního 22.ročníku McDonald’s cupu zúčastnily. Za reprezentaci týmu děkuji: Štěpánu Fabianovi, Jakubu Halgašovi, Ondřeji Antošovi, Patricku a Adrienu Kramlovým, Jiřímu Havlišovi, Matěji Federlemu, Dominiku Šídlovi, Marku Průžkovi, Matěji Novákovi, Danielu Maršnerovi, Vilému Čermákovi, Dominiku Dostálovi a v neposlední řadě patří velké díky panu Zdeňkovi Antošovi.

Vytvořeno: 10. 6. 2019
Poslední aktualizace: 10. 6. 2019 10:30
Autor: