Školní kolo olympiády v AJ

AJV pondělí 10.12. proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce 6. a 7. tříd. Olympiáda měla nejprve písemnou a poslechovou část a v konkurenci 20 účastníků pak 12 z nich postoupilo do ústního kola. Zde si žáci vybírali z 9 témat a plynně na dané téma hovořili. Nejlépe si vedla Adéla Zubrová ze 7.B, a Teo Dušek ze 7.D, kteří pojedou naši školu reprezentovat na okresní kolo do Čelákovic. Shodným počtem bodů na druhém a třetím místě se první náhradnicí stala Kamila Martínková ze 7.D. Mimo soutěž pak excelovala Anna Jane Nováková ze 7.D, která je z bilingvní rodiny.
Den poté, co se konala olympiáda v anglickém jazyce I. kategorie (6. a 7. tř.), poměřili svoje síly také žáci 8. a 9. tříd. Struktura testování studentů II. kategorie byla stejná jako u kategorie I. - po písemné části obsahující také rozbor poslechového cvičení, následovala část ústní, ve které se zkoušející zaměřovali kromě přesnosti gramatického vyjádření také na plynulost a přirozenost projevu jednotlivých účastníků. V II. kategorii se zapojilo celkem 27 žáků, k ústní části olympiády jich pak postoupilo 14. Těší nás, že nejen jazykové znalosti, ale i vědomosti studentů umístěných na předních příčkách olympiády, byly srovnatelné s výkony studentů maturitních ročníků. Možnost reprezentovat naši školu na okresním kole v Čelákovicích tedy pojedou Mikuláš Homolka a Josef Kopejska, kteří se umístili na 1. - 2. místě s totožným počtem bodů. Šimon Hořánek obsadil 3. místo a stává se tak náhradníkem. Blahopřejeme nejen vítězům, ale i všem odvážným, kteří se do olympiády Aj zapojili, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se..

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se v dalším roce na stejně hojnou účast!

Vytvořeno: 17. 12. 2018
Poslední aktualizace: 18. 12. 2018 07:19