Navigace

Obsah

Republikové finále ve štafetovém poháru

Typ: ostatní
stVe středu 15. 5. 2019 za deštivého a chladného počasí se v Čáslavi vybraní žáci prvního stupně zúčastnili Štafetového poháru KK. Naši žáci nenašli přemožitele a ve všech kategoriích zvítězili. Ceny předávala Jarmila Kratochvílová, pro nás to byl nezapomenutelný zážitek a postoupili jsme na republikové finále!!!!
Republikové finále se konalo 29. 5. 2019 ve Vlašimi. Počasí stejné jako v Čáslavi, déšť a zima. Mezi sebou se utkali žáci s nejlepšími výsledky z krajských kol. Za účasti 15 škol byl slavnostní nástup a zahájení závodu.
Nejprve se na start postavili žáci 1. -3. ročníku ve štafetě na 8x 100m ve složení Alex Motl 3. C, Jonáš Motl 3. A, Filip Motl 3. A, Helena Horká 3. D, Tereza Lavírová 3. A. Alžběta Vencová 3. B, Jáchym Martinec 3. D štafeta doběhla na devátém místě, asi i díky počasí a nervozitě nám 2x upadl štafetový kolík.
Dále startovaly štafety 5. tříd 8x 100m ve složení Marie Kunrátová 5.D, Laura Řihoutová 5. D, Filip Stieber 5.B, Viktorie Honzátková 5.C, Ondřej Venc 5.C, Tereza Hájková 5.C, Filip Štajer 5. C, Matěj Ponec 5. C štafeta doběhla díky velké konkurenci na 9. místě.
Následně startovaly 2 smíšené štafety 8x 200m (vždy 2 dívky, 2 chlapci 1. – 3. roč. a 2 dívky, 2 chlapci 5. roč., kteří již startovali ve štafetách 8x 100m)
Časy štafet se sčítaly a smíšené štafety jsme měli dobře rozběhnuté i předávky vyšly výborně. Tím jsme se ještě posunuli na celkové 8. místo. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších, hezkých sportovních zážitků.


Vytvořeno: 3. 6. 2019
Poslední aktualizace: 3. 6. 2019 12:55
Autor: