Navigace

Obsah

Letošní divadelní sezona Klubu přátel divadla na ZŠ Na Výsluní skončila

Typ: ostatní
PalmovkaV letošním školním roce začala fungovat na naší škole i další novinka - Klub přátel divadla na ZŠ Na Výsluní. Zhodnocení aktivit si můžete přečíst v článku paní učitelky Jandové.

Klub přátel divadla na ZŠ Na Výsluní

Zhodnocení první sezóny - 2018/2019

Obléknout se do společenského, načesat, upravit se – tak se pro příznivce divadla z řad žáků osmých a devátých tříd změnilo pár podvečerů letošního školního roku, kdy se chystali na divadelní představení. Také samotná cesta do pražských divadel byla pro mnohé cennou zkušeností. Získali nový zážitek, když si sami zajišťovali jízdenku, orientovali se v pražské dopravě a prošli se noční Prahou.

Již od prvního představení jsme věděli, že Klub přátel divadla, který jsme v září 2018 žákům nabídli, má smysl. Jsme rádi, že se nebáli navštívit večerní představení. Již na prvním stupni navštěvují s kmenovými třídami divadla v Praze, ale nyní měli možnost zhlédnout hru mezi dospělými, bez dohledu rodičů a ještě k tomu v hlavním divadelním čase. Naše obavy, aby vše zvládli, byly zbytečné. Cestou domů jsme hodnotili výkony herců, scénu, kostýmy, pointu příběhu, porovnávali s již zhlédnutými kusy, ale také často trochu pospávali v nočním autobuse. Přesto druhý den ve škole čerství, usměvaví a tak trochu jiní – bohatší o něco, co ostatní nezažili.

V letošním školním roce jsme připravili ochutnávku divadelních inscenací různých typů. Novodobé ztvárnění Prodané nevěsty v letech 1868-2018 v Divadle Disk, hra Čapek v Divadle ABC, v Divadle Na zábradlí Korespondence V + W. Z ostatních pak Tajný deník Adriana Molea, Osamělost komiksových hrdinů, v Divadle Pod Palmovkou Zamilovaný Shakespeare a na závěr baletní představení žáků Taneční konzervatoře hl. m. Prahy Sněhurka a sedm trpaslíků. Jistě si každý našel to své nej-představení a pro nás je nadšení žáků výzvou pustit se i v příštím školním roce do pokračování v návštěvách pražských a možná i mimopražských divadel.

Věříme, že pro žáky tímto společným zážitkem otevřeme v budoucnu jejich vlastní cestu k divadlu.

Na závěr slovy klasika – stálo to za to!

za tým učitelů Klubu přátel divadla

 Lenka Jandová

KLUB OČIMA NAŠICH ŽÁKŮ

Během našeho posledního roku na ZŠ Na Výsluní jsme měli možnost zhlédnout několik divadelních představení díky nově založenému Klubu přítel divadla. Na představení se většinou jezdilo v pátek večer, výjimečně i v týdnu. Pokaždé jsme dostali zhruba dva týdny dopředu vědět, kdy a v kolik dané představení začíná a sami jsme se rozhodli, zda pojedeme. Doprovod nám dělali různí učitelé a učitelky, např. Lenka Jandová, Lukáš Brychta, Václava Vartová nebo Pavlína Nečasová. Každé představení bylo výjimečné, snad žádné nás nezklamalo. Doufáme, že příští rok bude klub nadále fungovat a že i v dnešní době budou děti vědět, co to vlastně znamená divadlo.

Simona Richterová, Viktorie Herainová, Ludmila Halíková (IX. C)

 

 


Vytvořeno: 27. 5. 2019
Poslední aktualizace: 4. 6. 2019 06:18
Autor: