Navigace

Obsah

Historiáda v Lomnici nad Popelkou

Typ: ostatní
jVe velkém počtu současných školních soutěží (sportovních nebo přírodovědných) přinášíme report i z akce dějepisné, který sepsala Anička Horvátová ze 6. D. Více v pokračování textu.Ve středu 24. dubna jsme se vypravili s panem učitelem Brychtou do Lomnice nad Popelkou na dvoudenní historickou soutěž čtyřčlenných týmů, Historiádu. 
Večer jsme se prošli po malebném podkrkonošském městečku Lomnici a už další den v osm hodin začaly soutěže. Úkoly byly voleny převážně z české historie, ale využili jsme i znalosti antiky, dějin umění a pomocných věd historických. Kromě školních znalostí jsme uplatnili také postřeh, logické myšlení, kombinační schopnosti, samostatnost i týmovou spolupráci a také zručnost. V pátek se pak konala na lomnickém náměstí „městská hra„ při které jsme plnili úkoly týkající se historie města. Odpovědi na řadu otázek jsme museli zjistit přímo v terénu, detailním pozorováním stavebních památek nebo v místním muzeu. 
Ale náš pobyt nebyl jen „jedna velká zkouška", program byl prokládán výlety a menšími exkurzemi. Na hradě Pecka jsme si prohlédli bývalé sídlo Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, zachovalé sklepení, ale vychutnali si také úžasné pohledy na ještě zasněžené vrcholky Krkonoš. V lomnickém kině jsme pak mohli vidět i film o statečném letci, plukovníku Františku Truhlářovi, místním rodákovi. 
V pátek po obědě nadešlo konečně vyhlášení výsledků. Z mnoha škol z celé republiky se náš tým umístil na krásném pátém místě. Pro všechny účastníky byla Historiáda zajímavou zkušeností a pěkným zážitkem. 
Anna Horvátová, 6. D


Vytvořeno: 6. 5. 2019
Poslední aktualizace: 6. 5. 2019 10:26
Autor: