Navigace

Obsah

Exkurze na Petříně

Typ: ostatní
hvězdárnaVe středu 12. prosince jely třídy 6.B a 6.C na exkurzi do Prahy. Vydali jsme se na Petřín, kde jsme navštívili Štefánikovu hvězdárnu. Viděli jsme zde zajímavý pořad Mystérium hvězdy betlémské, ve kterém jsme pátrali, jak to tenkrát v Betlémě bylo. Překvapilo nás, že se Ježíšek vlastně vůbec nenarodil 24.12. na počátku našeho letopočtu, ale že to bylo asi v listopadu cca 4. – 8. př. n. l., že mu nesvítila kometa, ale bylo to vzácné postavení planet Jupitera a Saturnu. V besedě s astronomy jsme si ujasnili řadu poznatků týkajících se astronomie, v kopuli hvězdárny jsme si zkusili pozorování hvězdářským dalekohledem a zaujaly nás i zajímavé interaktivní výstavy.
Potom jsme se ještě prošli po Petříně kolem rozhledny, bludiště, hladové zdi, nadchly nás i krásné pohledy na Prahu od Nebozízku. Byl to prima den.


Vytvořeno: 17. 12. 2018
Poslední aktualizace: 17. 12. 2018 11:24
Autor: