Navigace

Obsah

Bobřík informatiky

Typ: ostatní
BobříkV druhém listopadovém týdnu jsme dostali možnost zapojit se do celosvětové soutěže Bobřík informatiky. Jedná se o informatickou soutěž pro žáky ZŠ a SŠ. Páťáci se této soutěže účastnili poprvé v životě. Mohli soutěžit ve dvojicích, ale nakonec to chtěli zkusit každý sám za sebe. Pokračování dále.

V druhém listopadovém týdnu jsme dostali možnost zapojit se do celosvětové soutěže Bobřík informatiky. Jedná se o informatickou soutěž pro žáky ZŠ a SŠ. Páťáci se této soutěže účastnili poprvé v životě. Mohli soutěžit ve dvojicích, ale nakonec to chtěli zkusit každý sám za sebe. Žáci odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. V testu vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce. Soutěžení probíhalo na počítačích, v počítačových učebnách školy. Každý žák dostal vstupních 48 bodů, ke kterým se mu přičítaly nebo odčítaly body v závislosti na správnosti odpovědí. Celkem bylo možné získat 192 bodů. Za úspěšného řešitele byl označen každý, kdo získal alespoň 120 bodů. Z 5.D se to povedlo sedmi žákům. Nejvyššího počtu 160 bodů dosáhly žákyně Tomanová Karolína a Hladká Sára. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalších ročnících soutěže.

Dagmar Lednická.


Vytvořeno: 12. 11. 2021
Poslední aktualizace: 12. 11. 2021 06:49
Autor: