Navigace

Obsah

Betlémská hvězda

Typ: ostatní
Betlémská hvězda 1V úterý 6. 12. 2019 navštívily třídy 9. B a 9. C Štefánikovu hvězdárnu v Praze na Petříně. Viděli jsme zajímavý pořad Mystérium hvězdy betlémské, kde jsme pátrali po tom, jaké světlo svítilo nad Betlémem v době narození Ježíška. Zjistili jsme, že se vlastně Ježíšek nenarodil r. 1 ani 0, ale nejspíše mezi roky 8 - 4 před naším letopočtem, že mu nesvítila kometa, ale konjunkce planet Jupitera a Saturnu, která také přivedla mudrce z východu do Betléma. V následující besedě nám pracovník hvězdárny odpověděl na naše zvídavé otázky z astronomie, pak jsme si prohlédli hvězdárnu i kopuli s dalekohledem, kde jsme mohli pozorovat naše Slunce. Na interaktivních výstavách v prostoru hvězdárny jsme například zjistili, kolik bychom vážili na jiných planetách, nebo si třeba potěžkali meteorit. Byl to prima strávený den.

Vytvořeno: 10. 12. 2019
Poslední aktualizace: 10. 12. 2019 12:54
Autor: