Navigace

Obsah

4. E zdolala Sněžku

Typ: ostatní
SněžkaDruhá polovina května a počátek června bývá mj. ve znamení Ozdravných pobytů. Třídy prvního stupně navštěvují atraktivní lokality (Jizerské hory, Krkonoše, Adršpach, České Švýcarsko, Českolipsko) a zažívají mnoho úžasných zážitků. Jedním z nich je určitě i výstup na Sněžku, který v rámci své " školy v přírodě " zažila 4. E a její žáci své dojmy popsali v následujícím článku.

Každý rok koncem školního roku jezdíme na školu v přírodě. Letos jsme se vydali do Krkonoš. Jeli jsme tam s velkým cílem – zdolat pěšky naši nejvyšší horu – Sněžku.
Z naší chaty jsme ji měli na dohled. Ten vzdálený kopeček, který jsme viděli, vůbec nebudil hrůzu.
Hned v pondělí jsme se, s plnými bříšky a batohy, vydali na cestu. Z naší chaty Borůvka to byl pořádný výšlap. Kopec před námi se pozvolna zvyšoval Po několika málo kilometrech jsme postupně ztráceli síly. Věděli jsme však, že máme před sebou ještě dlouhou cestu, kterou musíme zvládnout. Přes Portášovky a Růžohorky jsme se dostali pod vrchol hory. Už nám zbývalo jen pár schodů. Nemůžeme se shodnout, zda jich bylo 365 nebo 373. Každopádně vyjít na vrchol, byla pořádná fuška. Nahoře to byl úžasný pocit a Obří důl se sněhem nám vyrazil dech.
Všichni vzpomínáme na ten krásný výhled a zážitek. Myslíme si, že když jsme těch 22 km ušly my, děti ze čtvrté třídy, zvládnete to i Vy. Určitě to za to stojí.
Loučí se s Vámi třída 4.E


Vytvořeno: 18. 6. 2019
Poslední aktualizace: 18. 6. 2019 08:09
Autor: