Sportovní třídy ve školním roce 2019-2020

lyžeJiž druhým rokem realizujeme i výuku ve sportovních třídách. Podrobnosti o jejich programu na letošní školní rok přinášíme v další části článku.

Již druhým rokem realizujeme i výuku ve sportovních třídách. Současná VI. C (tř. učitel Marika Sýkorová) a VII. C (tř. učitel Magdalena Michnová) mají nejenom upravený učební plán a školní vzdělávací program, kde mají přidané 2 hodiny tělesné výchovy navíc, ale mají v programu i řadu dalších akcí.

VI. C čeká v říjnu sportovně-adaptační kurz ve Svoru u Nového Boru. Zde stráví 5 dní pod vedením instruktorů nejenom s cílem fyzicky se zlepšit, ale i stmelit se jako nově vzniklý kolektiv. V lednu čeká třídu lyžařský kurz na chatě Grizzly v Malé Úpě, jehož jádrem bude sjezdový i běžecký výcvik. Leden bude ve znamení i speciálního plaveckého kurzu (až 8 hodin) na bazéně na fakultě. V červnu má poté třída zajištěn cyklo-turisticko-vodácký kurz ve Lhotce u Mělníka. Tato třídenní akce přinese žákům znalosti základů pádlování na klidně vodě a celou řadu dalších aktivit. Kromě těchto větších programů se třída bude věnovat i bruslení na ledě, na cyklostezkách nebo výcviku v orientačním běhu.

VII. C čeká v březnu také lyžařský kurz, a to na chatu na Dvoračky.  V červnu je pak naplánován také vodácký kurz (4 dny) a to již třída zažila svůj kurz cyklistický, který proběhl 3 dny v září 2019. I VII. C se v zimě bude věnovat plavání (8 hodin) v bazénu na fakultě, má v plánu lekce sebeobrany (taekwon-do), zimní bruslení, květnové výjezdy na koloběžkých nebo i další akce, které jsou v jednání.

Obě třídy tak budou naplňovat naše cíle, které jsou založeny na tom, že v kolektivu jsou zařazeni žáci s kladným vztahem ke sportu, kteří mají nejenom více hodin tělesné výchovy, ale i řadu nadstavbových programů nebo takových akcí, kdy se potkávají v rámci školní výuky se sporty, na které běžně nezbývá takový prostor.

Vytvořeno: 1. 10. 2019
Poslední aktualizace: 1. 10. 2019 06:25