Sportovní třídy

Sportovní třídu v šestém ročníku budeme otevírat i od září 2022.

Termín zkoušek do sportovní třídy: 16. května 2022, 14:00

Informace ke zkouškám: Účastníci se shromáždí v pondělí 16. 5. 2022 v hale školy ve 13:45. Zkoušky proběhnou pod vedením našich pedagogů z níže uvedených okruhů. Prozatím platí, že zkoušek se mohou účastnit i žáci z jiných škol, kteří již mají podanou žádost o přestup s vyznačením zájmu o sportovní třídu. Jejich zařazení do jazykové třídy je ale závislé na případném kladném rozhodnutí o přestupu do ZŠ Na Výsluní. O tom, zdali budu moci jako ředitel školy přijmout na přestup žáky do šestých ročníků, se rozhodne během května.

Koncepce sportovní třídy: Koncepce

Okruhy ke zkoušení:  člunkový běh, skok z místa, hod míčkem, běh 1000 m, šplh. Realizaci " zkoušek " do sportovní třídy mají na starosti naši pedagogové tělesné výchovy.

Podmínky pro zařazení do třídy:

a) žák je žákem ZŠ Na Výsluní (nebo se jím stane ve školním roce, kdy do třídy nastupuje), předpokládá se naplnění třídy v počtu 26 žáků. Pro žáky, kteří nyní nejsou žáky naší školy platí podmínka přestupu k nám do školy. Rodiče v tomto případě podají žádost o přestup (ke stažení u nás na webu v sekci dokumentace) a vyznačí prosím zájem o zařazení do sportovní třídy.

b) splnění talentových zkoušek v pořadí zaručující zařazení do třídy. Podrobnosti zkoušek budou zveřejněny v souvislosti s aktuální možnou situací.

c) bezproblémový prospěch, u žáků s hodnocením 3 na vysvědčení v 1. pololetí 2021-2022 bude zařazení posouzeno individuálně

d) žádné předchozí závažné kázeňské problémy

e) zdravotní způsobilost

podmínky zveřejněny: 7. 1. 2022

Jan Přibyl, ředitel školy

Ve školním roce 2022-2023 budeme opět otevírat jednu šestou třídu jako třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy neboli sportovní třídu. V současnosti již máme čtyři sportovní třídy v ročníku (6. C, 7. C, 8. C a 9. C). V souvislosti s otevřením aktivit života po skončení epidemie COVIDu plánujeme maximální využití potenciálu tříd v souladu s plněním ŠVP.

Koncepce sportovní třídy: koncepce sportovní třídy

LVK

První lyžařský kurz

Ve školním roce 2019-2020 realizujeme rekordní počet 4 lyžařských kurzů. Hned dva z nich přitom zažijí naše sportovní třídy. První již už nyní máme za sebou - první školní lednový týden se sportovní třída VI. C pohybovala na vlecích a tratích v okolí Malé Úpy. Věříme, že ostatní kurzy proběhnou podobně výborně, jako tento první. celý text

ostatní | 27. 1. 2020 | Autor:
oštěp

Přebory škol v atletice pro nás dopadly velmi slušně

Ve čtvrtek 10. 10. se v Houštce konal Podzimní přebor jednotlivců základních škol v Atletice. Měřili zde síly žáci brandýských a boleslavských škol. V pěti individuálních disciplínách a ve štafetě se prali o medailové příčky nejčastěji žáci naší školy a ZŠ Stará Boleslav. Vyzdvihla bych tradičně úspěchy Eliáše Motla - po slavnostním vyhlášení mu na krku cinkalo pět zlatých medailí. Rostou nám tu ale i další sportovní naděje. Přestože Maruška Kundrátová (skok daleký) a Mariana Langerová (600m) patřily ve své kategorii k nejmladším, všem zkušenějším závodnicím vypálily rybník a s přehledem zvítězily. Dalšími zlatými medailisty byli Štěpán Staněk (150m), Valerie Jáchimová (míček), Kristýna Mňuková (800m), Adam Smejkal (1000m) a štafety mladších chlapců i dívek. Celá řada stříbrných a bronzových příček je pro nás velkým příslibem do jarních soutěží družstev. Gratulujeme všem úspěšným závodníkům a děkujeme za reprezentaci naší školy.
Mgr. Hana Vltavská celý text

ostatní | 14. 10. 2019 | Autor:
lyže

Sportovní třídy ve školním roce 2019-2020

Již druhým rokem realizujeme i výuku ve sportovních třídách. Podrobnosti o jejich programu na letošní školní rok přinášíme v další části článku. celý text

ostatní | 1. 10. 2019 | Autor:

Úspěšní sportovci naší školy

V článku přinášíme přehled sportovců, kteří již zanechali ve sportovním světě svůj otisk, a jsou absolventy naší ZŠ. celý text

ostatní | 12. 2. 2019 | Autor: