Vysvěčtení očima našich žáků

VysvěčteníK pololetnímu projektu Vysvěčtení přinášíme několik postřehů našich žáků.

Vysvěčtení – hodnocení projektu očima 8. C

..… 30.leden, den, kdy se měla ukázat naše půlroční snaha o dobré známky, nám zpříjemnil projekt Vysvěčtení. Možná bylo jedním z jeho cílů ukázat nám, dětem, že není nutné koukat stále jen do telefonů. Podle čísel, které jsme si při vstupu do školy vylosovali, jsme byli rozřazeni do jednotlivých tříd. Nikdo z žáků tak netušil, s kým a kde stráví dvě nadcházející hodiny. Výhodou proto bylo, že jsme se mohli seznámit s novými dětmi od prvňáčků po deváťáky. S lidmi, kterých jsme ani nevěděli, že na tuto školu vůbec chodí.
A navíc mít u sebe svou oblíbenou knížku …..
                                                                           Eva Holešovská, Kamila Martínková

…..Tento rok nám učitelé z naší školy osvěžili pololetní vysvědčení čtením. Měli jsme si přinést do školy knihu, kterou jsme následně strávili dvě hodiny. Ráno se u vchodu do školy losovala čísla, podle nichž jsme byli rozděleni do skupin od prvňáčků po deváťáky
s přiděleným vyučujícím. Učitelé četli také a pomáhali číst prvňáčkům. Ke konci jsme si
o svých knihách povídali, rozebírali jsme děj i to, proč se nám ona kniha právě líbí a co je v ní zajímavého. Své postřehy jsme zapisovali do zpráv. Pokud jste na naše povídání o knihách zvědaví, můžete si je přečíst v hale naší školy.
     Podle mě byl takový způsob netradičního předávání vysvědčení zajímavý a vděčný, protože společně u knihy lze navázat skvělé kontakty s ostatními. ….
                                                                            Kateřina Šídlová

….. Úžasná atmosféra. Všichni čtou včetně paní učitelky, která k nám byla přidělena. Ve třídě bylo úplné ticho a bylo moc hezké vidět, jak jsou ti malí prvňáčci začtení do své knihy.
I když sama nejsem velký fanoušek čtení, tady se mi to velmi líbilo.
                                                                          Kateřina Nováková

…..Rozdávání pololetního vysvědčení bylo příjemně zpestřeno čtením vlastní knížky. Díky tichu ve třídách, vlastně v celé škole, se dalo ponořit do nejrůznějších pohádkových, fantastických, napínavých, dramatických, strašidelných či komických příběhů. Byla to krásná změna ve vyučování, i když jenom na dvě hodiny. Doufám, že se tato akce nebo akce na podobném principu bude opakovat.
                                                                       Anna Jane Nováková

…..Tajemství lístku s číslem při vchodu do školy v pololetí bylo odhaleno druhou a třetí vyučovací hodinu. To jsme se sešli ve třídě s úplně cizími lidmi, se spolužáky z různých ročníků, s jedním kantorem … a četlo se. Myšlenku navrátit děti ke čtení a netradiční průběh dne velmi oceňuji, protože bych si sama nenašla čas. Krásné zpříjemnění dne.
                                                                     Tereza Doudová

Vytvořeno: 10. 2. 2020