Výlet do budoucnosti

Přinášíme jednu z mnoha slohových prací vzniklých v " koronavirovém období". Autorem je Agáta Sršňová ze 3. D. Moc milé počtení.

Je to už dávno, co děti jako vy chodily do školy s aktovkou na zádech, jezdily autobusy a ke svačině si nosily chléb s máslem. Dnes žijeme ve 23. století, do školy se přenášíme jen silou myšlenky a k jídlu nám připravují upravené kapsle. Úkoly však musíme plnit stejně jako děti v roce 2020. Dnes jsme zrovna jeden dostali. Prozkoumat vzdálenou planetu v části naší Galaxie Mléčná dráha. Vydali jsme se na dlouhou výpravu …………

Silou myšlenky jsme se přesunuli do Vesmírného centra, což je veliká budova, ve které jsou létající autíčka, se kterými se létá a objevuje celý vesmír. Nasedli jsme do autíček po trojicích a už to jelo! Autíčko se vzneslo a už se město jenom zmenšovalo a zmenšovalo. Autíčko letělo samo a vyhýbalo se různým meteoritům. Děti si vzaly dalekohled, který vidí až na sedm km. Děti se pozorně koukaly, až uviděly černou kouli. Přistály na ní a vystoupily z autíčka. V tom se zděsily, protože uviděly každý jejich noční můry. Jako např. pavouky, hady, šváby. Nahrály si to do hlavy. Najednou se na ně všechny příšery vrhly. Všichni rychle nastoupili do autíček a letěli pryč. Když přiletěli na svoji zemi, už tam na ně všichni čekali a ptali se jich, co objevili. Děti si poklepaly na hlavu a přede všemi se ukázalo to, co si pamatovaly. Všichni se zděsili a domlouvali se, že řeknou řediteli Vesmírného centra, ať tu nebezpečnou planetu vymaže. Ředitel to udělal a pak si děti povídaly, co dalšího objevily.

Vytvořeno: 19. 6. 2020
Poslední aktualizace: 19. 6. 2020 19:50