Rákosníček

Typ: 1. D
Dnešní den byl doslova dnem očekávání. My dospělí jsme čekali na to, zda-li zaprší nebo ne (nezapršelo, tudíž památná hláška z Chalupářů se nekonala ????). A děti čekaly na to, jaký program jim pro dnešek připravíme.
Dopoledne jsme si zapsali naposledy své postřehy a dojmy do deníčků. Poté jsme vyráběli Rákosníčka a jeho rybník Brčálník a vše prokládali hrami v lese a na hřišti (fotbal, vybíjená, šišková válka, závody aut, stavění lesních domečků, Rákosníčkovy hvězdy atd.).
Odpoledne bylo tentokráte opravdu elektrizující, neboť děti se nemohly dočkat, až půjdou hledat poklad. K tomu, aby získaly potřebnou mapu, kde se poklad nachází, musely vyluštit hádanky. To se všem družstvům podařilo na výbornou a tak se nám - učitelům - naskytl nádherný pohled na rozjařené dětské oči, když děti poklad našly a začaly si rozbalovat připravené balíčky.
Po večeři se konal na chatě Slovanka jarmark, kdy si děti za nasbírané mince mohly kupovat různé upomínkové předměty. Poté jsme si všichni zazpívali písničky a nyní již všechny děti spí.
Snad se nám zítra vše po snídani podaří zabalit a dovezeme Vám Vaše ratolesti v pořádku zpět domů.
Přejeme Vám všem dobrou noc.
Vaše děti a jejich učitelé.

Vytvořeno: 21. 6. 2018
Poslední aktualizace: 21. 6. 2018 22:46