Sametový týden

logoV týdnu od 11. listopadu realizovala škola řadu aktivit v rámci tématické výuky Sametový týden. V příloze zveřejňujeme některé výstupy, které žáci v rámci projektu vytvářeli.

Křeslo pro hosta

Žáci z V. D sami popsali setkání s hostem na téma událostí 20. století takto:

KŘESLO PRO HOSTA – SAMETOVÁ REVOLUCE

V pondělí 11. 11. 2019 do našeho „KŘESLA PRO HOSTY“ usedl pan JUDr. Zdeněk Žižka, který nám vyprávěl o událostech po roce 1945 až po Sametovou revoluci. Bylo to pro nás naprosto nové poznání plné zajímavostí.

Díky rychlému průletu dějinami jsme dostali možnost nakouknout do této části historie. Období často negativních a lživých faktů, období, které vedlo k pádu režimu a kde se začalo rodit slovo demokracie. Díky této přednášce jsme si dokázali uvědomit slovo SVOBODA a taky to, že se tady máme dobře a měli bychom si toho vážit.

Velké díky panu Žižkovi posílají žáci z 5. D a paní učitelka Markéta.

Vytvořeno: 15. 11. 2019
Poslední aktualizace: 26. 11. 2019 18:02