Projekt Úspěšný žák

diářV říjnu 2019 odstartuje náš nový dlouhodobý školní projekt Úspěšný žák. Mezi cíle školy patří i vychovávání žáků, kteří budou žáky úspěšnými a jednou také úspěšnými lidmi. Úspěšný člověk ale nemusí být vždy pouze člověk inteligentní. Je to také člověk samostatný, zodpovědný a s dostatkem volních vlastností. A proto od října začínáme s aktivitami, které tyto dovednosti v žácích rozvinou. Asi nejnápadnějším prostředkem, kterým toho chceme dosáhnout, je zavedení školních diářů pro žáky šestých ročníků. Šesťáci jsou v obtížném přechodu z prvního na druhý stupeň a nároky kladené na jejich zodpovědnost při učení stoupají. Naučení se zaznamenávat si povinnosti, úkoly a další důležité momenty jejich vzdělávání předchází školní neúspěšnosti a učí řízení sama sebe i pro budoucí život. Diáře jsme nechali vyrobit v jednotné formě s kvalitní vazbou, aby byly patřičným doplňkem každodenní školní a domácí práce. Podrobnosti o projektu přinášíme i v příloze.

Vytvořeno: 4. 10. 2019
Poslední aktualizace: 7. 10. 2019 11:43