Navigace

Obsah

Vítejte na nových stránkách Základní školy Na Výsluní

Vítejte na webových stránkách ZŠ Na Výsluní v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Naše škola sdružuje základní školu, školní družinu a školní jídelnu. Ve školním roce 2017-2018 má 914 žáků. Nový web přináší oproti původnímu řadu změn. Kromě nové struktury a designu přináší i nové možnosti. Například vpravo nahoře (Informace emailem) si rodič může zaregistrovat svou e-mailovou adresu a vyplnit příslušný kód. Vedení školy může pak poslat upozornění na důležitou událost, která proběhne. Změnili jsme také Fotogalerii, která je nyní modernější a přehlednější. Doplnili jsme do struktury webových stránek nové odkazy. Pro rodiče a žáky samozřejmě zůstává přístupná i kolonka Žákovská knížka, která umožňuje pravidelné nahlížení do výsledků vzdělávání žáků. 

 

Zprávy

22.06.2018

Provoz školní družiny v pátek 29.6.

Informujeme, že v pátek 29. 6. (závěrečné vysvědčení) bude družina v provozu od 6:30 do 15:30.

Detail

18.06.2018

Aktualizace aplikace Bakaláři

Do večerních hodin bude probíhat aktualizace systému Bakaláři. Žákovská knížka nemusí být v této době dostupná.

Detail

18.06.2018

Pozvánka na oslavy výročí republiky

16. září proběhne soubor oslav k výročí první republiky na brandýském zámku. Žáci naší školy se do některých aktivit také zapojí. Přinášíme nyní pozvánku na tuto akci na odkazu v příloze této zprávy. Zároveň připomínáme, že naše škola chystá na říjen 2018 svůj vlastní projektový den otevřený i veřejnosti. S podrobnostmi tohoto projektu seznámíme v září 2018.

Detail

14.06.2018

Pozvánka na koncert Slůňat

V pátek 22. 6. proběhne v 16:00 v hale školy koncert našich Slůňat pod vedením Josefiny Nedbalové. Všichni jste srdečně zváni.

Detail

11.06.2018

Organizace závěru školního roku

Přinášíme základní data k organizaci závěru školního roku 2017-2018.

Detail

11.06.2018

Skotsko

Zájezd do Skotska

Zájezd byl skvělý. Věděla jsem to už od začátku, když nám řekli, že nepojedeme do Londýna. Londýn musí být zajímavý, ale Skotsko je podle mě něco jiného, kde je od všeho kousek – příroda i město, různé památky. Cesta byla dlouhá a možná únavnější než výstup na Ben A'an nebo Arturovo sedlo. Každý výlet byl jiný. V rodinách to bylo také dobré, protože jsme poznali, jak žijí. Podle mě by na takovéto výlety měli jezdit všichni. Protože si trochu procvičíme jazyk, poznáme jejich kulturu, ale hlavně se mezi sebou pořádně poznáme. Tady jsme se poznali opravdu dobře a už teď vím, že se mi bude špatně odcházet, protože jsem až měsíc před prázdninami pochopila, jak skvělé učitele a lidi kolem sebe mám. A nikdy na tenhle výlet a vše co s ním souvisí, nezapomenu. P. S. Skotsko doporučuji navštívit každému. Nováková Adéla, žákyně třídy 9. B, ZŠ Na Výsluní

Detail

11.06.2018

Skotsko – země, která nás přežila 1

Skotsko – země, která nás přežila

Když se řekne Skotsko, tak si každý vybaví kelty, dudy, whisky, Lochnesku a ty lakomé Skoty. Ovšem, my jsme se vypravili do Skotska za zážitky a vyvrácením vtipů o lakomých Skotech. Naše cesta začala večer ve 21:13, směr Amsterdam. Tam jsme se pokochali koly a zjistili jsme, že zde nenajdete obyčejné kuřáky, nýbrž kuřáky trávy. Často nějaký ten kanál s loďkou a velké horko. Dům Anny Frankové i s její soškou je hojně navštěvovaný. A nakonec za doprovodu chrochtajících Nizozemců, se spoustou zážitků, jsme opouštěli město a nastoupili do trajektu a vydali se na 15hodinovou plavbu. Ráno jsme se vylodili v Newcastlu a ihned jsme jeli za prvními skotskými památkami a zážitky. První památkou byl Hadriánův val. Můžu Vám říct, že tolik fotek kamení jsem nikdy nevyfotila. Všude zeleň, čistý vzduch, ovce a dobytek. Celé ty dny byly moc hezké a Skoti nejsou lakomí, nýbrž šetřiví, skromní a také velmi pohostinní a neuvěřitelně milí. Nessii jsme, bohužel, nepotkali, asi se lekla našeho řevu, chování a znaveného zjevu, ale to neznamená, že neexistuje. Edinburgh se stále otřásá v základech a Stirling doufá, že se dlouho neobjeví čeští mladí turisté s foťáky na krku. Rodiny byly rády za Čechy, protože Francouzi jsou prý „ještě horší“. O sedm dní později už jsme opět vystupovali u školy a mohli jsme začít vyprávět své zážitky a zkušenosti. Tak zase někdy ve Skotsku. Pohanková Adéla, žákyně třídy 9. D, ZŠ Na Výsluní

Detail