Navigace

Obsah

ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

logo školyZŠ NA VÝSLUNÍ BRANDÝS NAD LABEM-STARÁ BOLESLAV

Novinky z naší školy

17. 9.

Vážení rodiče. Situace se stále mění, vyvíjí a nezbývá, než reagovat. K dnešnímu dni máme evidováno několik žáků a jednoho pedagoga s pozitivním testem na COVID, ale všechny tyto případy jsou pokryty karanténou, která končí zpravidla na konci tohoto týdne. Do školy se po karanténě vrací vždy žáci na základě negativního výsledku závěrečného testu. Už si musíme zvyknout na to, že nám tyto zásahy ovlivní vzdělávání ve škole asi častěji, než jsme původně předpokládali. Ale stále je naprostá většina tříd a žáků bez nutnosti distančního vzdělávání. Ale i to nám v případě karantény tříd funguje.

Dnes po obědě vyhlásil ministr zdravotnictví, že od zítřka, tj. od pátku 18. 9. 2020, jsou povinné roušky pro všechny žáky druhého stupně při výuce. Mé včerejší doporučení k nošení roušek ve třídách tak zůstává v platnosti na prvním stupni, pro žáky od 6. do 9. ročníku se tedy tímto posouvá do roviny povinnosti. Bude-li možnost k tomuto dodat podrobnosti (například jak to bude při tělocviku nebo při jídle), tak budu informovat a další informace předají žákům nebo Vám přímo také případně Vaši třídní učitelé. Nebudu zde nyní psát, co se stane, když jí někdo mít nebude, nařízení je jasně dané a i když se možná některým lidem příčí, jeho dodržování a respektování je žádoucí. Již dnes řada dětí při výuce roušku měla a i když je to těžké (pro děti i pro učitele), jde to. 

Hezký den a pevné nervy nám všem přeji. Jan Přibyl, ředitel školy

16. 9. 

Vážení rodiče. K dnešnímu dni máme v karanténě žáky ze tří tříd druhého stupně. To nás samozřejmě nijak netěší a vzhledem k tomu, že situace v zemi se stále zhoršuje a chci co nejdéle a největším rozsahu udržet školu otevřenou s prezenčním vzděláváním, zavádím opatření, které by mohlo pomoci toto zajistit. Tímto opatřením je doporučení pro žáky i zaměstnance nosit roušky i ve třídě. Podrobnosti připojuji v přiloženém dokumentu, tímto žádám rodiče o podporu v tomto opatření. Doporučení pro nošení roušek ve třídě 

A připojím ještě dobrou zprávu. První třída se už z karantény vrátila a její žáci se postupně zapojují do prezenční výuky. Stále probíhají i adaptační kurzy, připojuji pozdrav z jednoho z nich, který zasílá sportovní třída 6. C: Pozdrav 6C

Hezký den. Jan Přibyl, ředitel školy

15. 9. 

K dnešnímu dni (úterý) platí, že do konce týdne je nařízena karanténa ve dvou třídách, kde probíhá distanční výuka. Zatím jsme měli tři žáky, kteří měli pozitivní test na COVID-19, ale ani v jednom případě zatím nemám informaci o tom, že by daný žák ve škole nakazil někoho ze spolužáků nebo zaměstnanců. Všechny dosud známé testy spolužáků z karantény jsou negativní. Jako ředitel školy jsem v každodenním kontaktu s hygienou, distanční vzdělávání v daných třídách funguje, tak dnes napíšu, že zítra, tj. ve středu budou ionizovány nejpoužívanější prostory školy (tj. tělocvičny, jídelna, vstupní hala a vybrané učebny). Takto to budeme dělat pravidelně každou středu ráno. Ionizace zajistí, že případný virus bude v daném prostoru úplně zničen. Podařilo se nám vylepšit proces výdeje obědů v jídelně, kde díky nemožnosti samoobslužného výdeje jídel dětmi byl proces velmi pomalý. Čas strávený ve frontách se nám podařilo zkrátit, což znamená, že jídelna je opět důstojnějším prostorem školy. 

 

Archiv starších aktualit zde: zakladni-skola-1/archiv-aktualit/

Přeji pěkný den. Jan Přibyl, ředitel školy

Kompletní vstupní info k zahájení školní roku je k dispozici zde: Informace k zahájení školního roku

Pro rodiče dojíždějících žáků přináším informaci o financování žákovského jízdného od krajeStředočeské jízdné - informace

Odkazy ke stažení a prostudování

Hygienická pravidla a opatření

Postup při výskytu příznaků infekčního onemocnění a při výskytu COVID - 19

Distanční vzdělávání - info

Školní řád

Manuál MŠMT k provozu škol

Podrobnosti k provozu školní družiny na startu školního roku jsou tady: skolni-druzina-1/

Porobnosti k provozu školní jídelny na startu školního roku jsou tady: skolni-jidelna-1/

 

Zprávy

10.09.2020

Sportovec roku

Naši basketbalisté získali první místo ve Sportovci roku

Ve středu 9. 9. proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku našeho města za rok 2019. V kategorii sportovních družstev získalo první místo naše školní basketbalové mužstvo, které na sklonku roku 2019 vyhrálo republikovou Junior NBA. Gratulujeme a máme radost znovu.

Detail

10.09.2020

Pomocná kuchařka

ZŠ Na Výsluní přijme od září 2020 novou kolegyni na pozici pomocné kuchařky. Bližší informace podá paní M. Havlasová (vedoucí školní jídelny) na telefonu 326 903 241. Hledáme pracovnici na zkrácený úvazek v čase 10:00 - 14:00.

Detail

26.08.2020

diplom

Na Výsluní nejlepší v republice

Rádi se pochlubíme tím, že jsme opět nejlepší v republice. Nejenom, že jsme loni vyhráli školní basketbalovou ligu Junior NBA v rámci celého Česka, ale novinkou je i zpráva, že jsme získali první místo v celorepublikovém projektu Hrdá škola. Do projektu bylo přihlášeno 350 škol, my jsme v rámci těchto aktivit realizovali Suit Up Day, Barevný den nebo skutky laskavosti. Na podzim se zapojíme znovu, na propojení žáků v rámci naší školy nám moc záleží a slibujeme, že letošní rok bude v rámci tohoto projektu spojen i s jedním docela zajímavým překvapením. Více ale prozradíme později. Nyní si zkusme připomenout fotogalerii z loňského Barevného týdne: https://www.zonerama.com/ZSNaVysluniBrandysnL/Album/5940841

Detail

16.07.2020

photo

Ohlédnutí za školními projekty 2019-2020

Tak jako každý rok, tak i letos v létě přinášíme fotografické ohlédnutí za našimi třídními nebo mezitřídními projekty a akcemi loňského školního roku. A to pěkně chronologicky.

Detail

19.06.2020

Výlet do budoucnosti

Přinášíme jednu z mnoha slohových prací vzniklých v " koronavirovém období". Autorem je Agáta Sršňová ze 3. D. Moc milé počtení.

Detail

10.06.2020

Rozdělení prvňáčků do tříd a termín třídních schůzek budoucích prvňáčků

V příloze zveřejňuji rozdělení budoucích prvňáčků do tříd a připojuji termíny pro třídní schůzky rodičů našich prvňáčků 1. A (Jitka Soukupová) - 23. 6. 17:30 1. B (Šárka Vejdělková) - 22. 6. 17:00 1. C (Markéta Šmídová) - 22. 6. 17:00 1. D (Šárka Kubešová) - 23. 6. 17:00 Sraz rodičů je před hlavním vchodem do školy.

Detail

06.06.2020

Nové číslo školního časopisu 1

Nové číslo školního časopisu

Letošní jaro nastala zvláštní situace – Základní škola Na Výsluní byla dlouhou dobu bez žáků. To, že budovu nikdo z nich nenavštěvoval, však neznamená, že se naši žáci neučili. Pro nás všechny nastala nová situace a museli jsme se naučit, jak pracovat z domova. Vzhledem k tomu, že i v této nezvyklé době vznikaly pod rukama našich dětí krásné práce, řekli jsme si, že některé zveřejníme, abychom ukázali, že naši žáci zvládají i nezvyklé situace. Co vše žáci v rámci distanční výuky vytvořili si můžete prohlédnout v sekci školní noviny.

Detail