Vítejte na nových stránkách Základní školy Na Výsluní

Vítejte na webových stránkách ZŠ Na Výsluní v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Naše škola sdružuje základní školu, školní družinu a školní jídelnu. Ve školním roce 2017-2018 má 914 žáků. Nový web přináší oproti původnímu řadu změn. Kromě nové struktury a designu přináší i nové možnosti. Například vpravo nahoře (Informace emailem) si rodič může zaregistrovat svou e-mailovou adresu a vyplnit příslušný kód. Vedení školy může pak poslat upozornění na důležitou událost, která proběhne. Změnili jsme také Fotogalerii, která je nyní modernější a přehlednější. Doplnili jsme do struktury webových stránek nové odkazy. Pro rodiče a žáky samozřejmě zůstává přístupná i kolonka Žákovská knížka, která umožňuje pravidelné nahlížení do výsledků vzdělávání žáků.

20.05.2018

Náš 1. den

Dobrý den, zdravíme vás ze Sloupu. Dnes máme za sebou první výšlap na kopec Ortel, všichni jsme to zvládli, i když výstup na vrchol byl velmi prudký. Teď jsme ještě venku, píšeme cestovatelský deník, za chvíli si půjdeme pohrát na hřiště. Zdraví třída 4.D a paní učitelky.

18.05.2018

Vyučující hudební výchovy

ZŠ Na Výsluní přijme od 27. 8. 2018 kvalifikovaného vyučujícího hudební výchovy v kombinaci s libovolným předmětem. Bližší informace podá vedení školy na e-mailové adrese jan.pribyl@zsnavysluni.cz nebo telefonu 326906096.

Exkurze 9.A

V pátek 11 .5. 2018 jela třída 9. A na zajímavou exkurzi. Navštívili jsme Mezinárodní knižní veletrh Svět knihy 2018 v Praze, kde jsme měli možnost zúčastnit se besed se spisovateli, prohlédnout si a nakoupit nové knihy. Zaujal nás i workshop Lenny Trčkové, ve kterém vystupovali i známí herci jako např. Marek Vašut, Tereza Rumlová, Marika Šoposká a další. Z exkurze jsme nikdo neodjel s prázdnou, ať už to byly nakoupené knihy, nebo zajímavé zážitky.

Eliáš Motl se probojoval do republikového finále OVOV 1

Eliáš Motl se probojoval do republikového finále OVOV

Ve středu 9. května se na stadionu Vodranty v Čáslavi uskutečnilo Krajské finále OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Vzhledem k termínové kolizi s Okresním kolem Poháru rozhlasu odjel s rodiči na čáslavský stadion pouze Eliáš Motl z 5. B, který byl vítězem okresního kola. Se stejně starými chlapci změřil své síly v šesti disciplínách a dosáhl těchto výsledků : 60m – 8,9, dálka – 4,72m, shyby – 55, leh-sed – 58, hod míčkem – 55m 1 000m – 3:30 Celkem získal Eliáš 4 042 body, ve své kategorii nenašel přemožitele a vybojoval si postup do Republikového finále, které proběhne v září 2018 v Brně. Eliášovi gratulujeme k postupu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Krajské kolo Poháru rozhlasu 1

Krajské kolo Poháru rozhlasu

V úterý 15. května se družstvo mladších žáků /6. a 7. třída/ zúčastnilo Krajského finále Poháru rozhlasu, které se uskutečnilo na stadionu v Houštce. Družstvo startovalo ve složení : M. Pech – 6.A, Š. Staněk – 6.D, V. Lipovský, M. Dejmek, M. Volf – 7.A, P. Popelka, J. Čížek – 7. B, O. Lafek, Š. Bulvas – 7.C. Oproti Okresnímu kolu si chlapci polepšili o téměř 600 bodů a celkovým bodovým ziskem 3 634 bodů obsadili 4. místo. V jednotlivých disciplínách byli nejlepší tito chlapci : 60m – 5. místo – Š. Staněk – 8,47 1 000m – 6. místo – O. Lafek – 3:27,62 Výška – 2. místo – Š. Staněk – 144 cm , 3. místo – P. Popelka – 140 cm Dálka – 4. místo – M. Dejmek – 447 cm Míček – 2. místo – V. Lipovský – 51,89 4 x 60m – 4. místo – Š. Staněk, O. Lafek, M. Dejmek, V. Lipovský - 33,28 Všem chlapcům děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.

Zažazení žáků do jazykové a sportovní třídy 1

Zařazení žáků do jazykové a sportovní třídy

V týdnu od 14. 5. proběhlo vnitřní testování pro zařazení žáků do jazykové a sportovní třídy. Seznamy do těchto tříd zařazených dětí budou zde na webu zveřejněny pravděpodobně ve čtvrtek 24. 5. 2018.

Rozdělení žáků do prvních tříd 1

Rozdělení žáků do prvních tříd

Rozdělení žáků do budoucích prvních tříd bude zveřejněno na webu školy v posledním květnovém týdnu.